Oceny zawodników po meczu z Cacereño

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Cacereño 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Łunin

13. Łunin

Nie był to mecz, po którym Łuninowi można cokolwiek zarzucić. Był uważny pomimo niesprzyjającej murawy, wyłapał spokojnie kilka strzałów i pilnował krótkiego słupka. Można też odnieść wrażenie, że coraz lepiej idzie mu gra nogami. Dobry mecz, czyste konto, zadanie wykonane.

17. Lucas Vázquez

Lucas spisał się po prostu poprawnie. Kilka razy dał się ograć, kilka razy sam ograł rywali, ale na pewno irytowało to, że gdy już miał okazję, by zagrać dobrą piłkę do przodu, decydował się na kolejną przekładankę i tracił futbolówkę. Nie pokazał w tym meczu nic, co by sprawiało, że Ancelotti przemyśli swój wybór na prawą obronę.

3. Militão

Wystąpił tylko w pierwszej połowie, by poczuć rytm meczowy, ale był jednym z najlepszych zawodników Królewskich w defensywie. Z łatwością wygrywał pojedynki, również te powietrzne. Kilkukrotnie wyjaśniał sytuację wybiciami, a raz nawet podłączył się do ataku i wywalczył rzut rożny. Dobre 45 minut Militão.

6. Nacho

Hiszpan zagrał cały mecz i były to dla niego spokojne zawody, które bardzo dobrze kontrolował. Zanotował trzy przechwyty, starał się wyprowadzać piłkę po ziemii, ale miał przede wszystkim zadania defensywne, ponieważ musiał asekurować najpierw Odriozolę, a następnie Vallejo. Z tego zaś wywiązął się bardzo dobrze i pomógł Realowi w zachowaniu czystego konta.

16. Odriozola

Debiut w tym sezonie i od razu kontuzja. Odriozola grał na lewej stronie, więc nie na swojej naturalnej pozycji, ale zdecydowanie nie zachwycił. W ofensywie nic nie dawał, a w defensywie, poza jednym przechwytem, również było mizernie. Szybko go na boisku pewnie ponownie nie zobaczymy, ponieważ doznał urazu i będzie musiał pauzować.

18. Tchouaméni

Z pewnością miał pewien dysonans, gdy jeszcze kilka tygodni temu grał w finale Mistrzostw Świata, a wczoraj na takim boisku. Nie czuł się w stu procentach komfortowo, choć z łatwością wygrywał starcia fizyczne z rywalami. Dość szybko zebrał żółtą kartkę, a Carlo zdecydował się go zdjąć w przerwie, by był gotowy na Villarreal. Mimo to był to przeciętny występ Francuza.

19. Ceballos

Drugie z rzędu 90 minut i na pewno nie można Ceballosowi odmówić tego, że się starał. Biegał, odbierał piłkę, starał się dryblować i szukał zagrań do wychodzących napastników, a dwukrotnie nawet uderzał w stronę bramki. Solidny występ, nic nie zepsuł, ale też nie wyróżnił się jakoś niesamowicie na plus, co oczywiście było we wczorajszym meczu dość trudne.

12. Camavinga

Za Camavingą solidne spotkanie, ale bez żadnego błysku. Nie mógł rozwinąć skrzydeł, jak każdy z piłkarzy Królewskich. Wygrywał starcia fizyczne, kilkukrotnie pociągnął z piłką do przodu i zrobił przewagę. Zdarzało mu się jednak dość głupio zgubić futbolówkę i sprowokować kontrę rywali.

11. Asensio

Hiszpan we wczorajszym spotkaniu był głównie irytujący. Długimi momentami kompletnie nieobecny, jego pojedyncze zagrania były głównie do tyłu, a dopiero w drugiej połowie niejako się przebudził i zanotował kilka akcji ofensywnych. Nawet jednak, gdy już był w pobliżu bramki Cacereño, podejmował złe decyzje i ostatecznie nic z nich nie wychodziło. Słaby występ Marco.

7. Hazard

Eden Hazard wczoraj nie wyszedł na boisko. Zero strzałów celnych, zero strzałów niecelnych, zero prób dryblingu, zero dośrodkowań, zero fauli, zero zaangażowania. Oczywiście, stan murawy nie pozwalał mu na zaprezentowanie swojej gry, ale kiedy on ostatni raz zaprezentował swoją grę? Trzeba być szczerym i powiedzieć, że w obecnej dyspozycji zabiera minuty Arribasowi.

21. Rodrygo

W pierwszej połowie również dość nieobecny, ale był wczoraj jedynym ofensywnym piłkarzem, na którego przyjemnie się patrzyło. Próbował dryblingów, często je wygrywał, często też stwarzał przewagę. Przede wszystkim popisał się świetną akcją i strzelił zwycięskiego gola. Dobre zawody Rodrygo.

22. Rüdiger

Wszedł w przerwie i swoje zadanie w pełni wykonał. Dominował w powietrzu i dominował fizycznie rywali, zabezpieczając bramkę Łunina. Dobra połowa Rüdigera.