Real Madryt U-12 odpadł z La Liga Promises

Real Madryt U-12 odpadł w ćwierćfinałach La Liga Promises Internacional, przegrywając w karnych z Espanyolem.

Ćwierćfinał z Espanyolem był bardzo wyrównany, ale w obu połowach najlepsze okazje mieli Katalończycy, którzy najpierw strzelili obok bramki, a następnie w dogodnej sytuacji trafili jedynie w słupek. To doprowadziło do serii karnych z trzema strzałami. W trzeciej próbie Juan Carlos posłał piłkę nad bramką, a celna odpowiedź rywali dała im awans do półfinałów. Królewscy nie obronią więc tytułu.

ĆWIERĆFINAŁY LA LIGFA PROMISES

Juventus – Betis 0:1
Real Madryt – Espanyol 0:0 (karne 2:3)
Barcelona – Valencia 1:0
Sevilla – Dortmund 1:0

Półfinały między Betisem i Barceloną oraz Espanyolem i Sevillą rozpoczną się w czwartek od 11:00 czasu polskiego. Będzie można obejrzeć je pod tym linkiem.

Wszystkie wyniki i pełny terminarz można znaleźć na stronie tej fundacji współpracującej z La Ligą.

FAZA GRUPOWA

W swoim pierwszym meczu Infantil B dominował od początku do końca, pokazując wielką siłę ataku i nie dopuszczając rywali do wielu sytuacji. Ostatecznie Królewscy wygrali 4:0 po hat-tricku Carlosa Sáncheza (numer 9) oraz trafieniu Morales (6).

W drugim starciu z Dortmundem pierwszego gola zdobył Carlos Sánchez, ale rywale odpowiedzili trafieniem na 1:1. Infantil B przeważał i ostatecznie Carlos oraz Morales dali mu zwycięstwo, które dało awans z pierwszego miejsca w grupie.

INFORMACJE OGÓLNE TURNIEJU

La Liga organizuje turnieje Promises w edycjach krajowych i międzynarodowych dla ekip U-12 z klubów w Hiszpanii i Europie. Od 27 do 29 grudnia na Gran Canarii odbywa się 26. edycja turnieju International. Królewscy bronią tytułu z marcowego turnieju (w czerwcu poprzedni rocznik przegrał w finale turnieju VI International Soccer z udziałem Amerykanów i Meksykanów).

W turnieju udział bierze 14 drużyn: 10 z Hiszpanii (Real Madryt, Barcelona, Betis, Las Palmas, Valencia, Atlético, Tenerife, Sevilla, Espanyol i Villarreal) i 4 z Europy (Liverpool, Borussia, Juventus i Marsylia).

Trener Juan Carlos Duque, na co dzień trener Infantilu B w Realu Madryt (dotychczas w tym sezonie ten zespół w swojej 16-zespołowej lidze wygrał 10 meczów oraz 1 zremisował i prowadzi w tabeli), czyli drużyny U-12 z rocznika 2010, powołał na ten turniej 12 z 23 piłkarzy ze swojego zespołu:
Bramkarze: 1 Iván Vázquez i 13 Neizan
Obrońcy: 2 Pérez, 3 Lucas, 4 Darío, 5 Marcos i 6 Morales
Pomocnicy: 7 Padilla, 8 Álvaro, 11 Juan Carlos i 10 Asier
Napastnik: 9 Carlos.

Na boisku znajduje się po 7 zawodników z bramkarzem, a mecze trwają: w grupie po 12 minut połowa; w ćwierćfinałach 12 minut połowa; o 3. miejsce 12 minut połowa (każdy 3 minut przerwy); półfinały 15 minut połowa (5 minut przerwy); finał 20 minut połowa (10 minut przerwy).