Real Madryt U-12 zaczyna walkę w La Liga Promises

Infantil B z Realu Madryt wieczorem rozpoczyna walkę w XXVI turnieju La Liga Promises w edycji International. Królewscy bronią tytułu.

La Liga organizuje turnieje Promises w edycjach krajowych i międzynarodowych dla ekip U-12 z klubów w Hiszpanii i Europie. Od 27 do 29 grudnia na Gran Canarii odbywa się 26. edycja turnieju International. Królewscy bronią tytułu z marcowego turnieju (w czerwcu poprzedni rocznik przegrał w finale turnieju VI International Soccer z udziałem Amerykanów i Meksykanów).

W turnieju udział bierze 14 drużyn: 10 z Hiszpanii (Real Madryt, Barcelona, Betis, Las Palmas, Valencia, Atlético, Tenerife, Sevilla, Espanyol i Villarreal) i 4 z Europy (Liverpool, Borussia, Juventus i Marsylia). Real Madryt w grupie C zmierzy się z Borussią Dortmund i Tenerife. Pierwszy mecz rozegra dzisiaj o 20:00 czasu polskiego z Tenerife. W sesji porannej Dortmund wygrał z Tenerife 3:2. Jutro z Niemcami zagrają Królewscy.

Juan Carlos Duque, na co dzień trener Infantilu B w Realu Madryt (dotychczas w tym sezonie ten zespół w swojej 16-zespołowej lidze wygrał 10 meczów oraz 1 zremisował i prowadzi w tabeli), czyli drużyny U-12 z rocznika 2010, powołał na ten turniej 12 z 23 piłkarzy ze swojego zespołu:
Bramkarze: Iván Vázquez i Neizan
Obrońcy: Pérez, Lucas, Darío, Marco i Morales
Pomocnicy: Padilla, Álvaro, Juan Carlos i Asier
Napastnik: Carlos.

Na boisku znajduje się po 7 zawodników z bramkarzem, a mecze trwają: w grupie po 12 minut połowa; w ćwierćfinałach 12 minut połowa; o 3. miejsce 12 minut połowa (każdy 3 minut przerwy); półfinały 15 minut połowa (5 minut przerwy); finał 20 minut połowa (10 minut przerwy).

Terminarz Infantilu B w La Liga Promises Internacional XXVI
wtorek, 27 grudnia, 20:00 Real Madryt – CD Tenerife
środa, 28 grudnia, 13:00 Real Madryt – Borussia Dortmund.

Transmisja meczu z Tenerife [dzisiaj 20:00]

Wszystkie wyniki i pełny terminarz można znaleźć na stronie tej fundacji współpracującej z La Ligą.