14. kolejka: Królewscy ze stratą do Barcelony przed mundialem

Zakończyliśmy rywalizację w Primera Division przed mundialem, a po dzisiejszym zwycięstwie Real Madryt uda się na przerwę na pozycji wicelidera.

Trzy spotkania zamykały rywalizację w Hiszpanii przed Mistrzostwami Świata w Katarze. Najpierw Rayo Vallecano podejmowało Celtę Vigo i spotkanie to zakończyło się bezbramkowym remisem i choć gospodarze już w pierwszej połowie mieli na koncie naprawdę sporą liczbę żółtych kartek, ostatecznie w komplecie zakończyli ten mecz. Nieco później Valencia podejmowała Betis i trzeba powiedzieć, że Nietoperze zaprezentowały naprawdę niezły futbol, ogrywając dość łatwo rywali 3:0 i wracając do czołowej dziesiątki.

Wieczorem zaś Real Madryt podejmował Cádiz i to akurat nie było najlepsze spotkanie. Na cenzurowanym znów znalazł się arbiter, nie zauważając oczywistej agresji Faliego na Rodrygo, co powinno zakończyć się czerwoną kartką dla obrońcy gości. Cádiz grał bardzo ostro, ale ostatecznie Los Blancos byli w stanie najpierw wyjść na prowadzenie za sprawą Militão, a następnie powiększyć je dzięki fantastycznej bramce Kroosa. Fatalnie zachował się jednak Thibaut Courtois, który w absurdalny sposób wypluł piłkę uderzoną przez Bongondę z niegroźnej pozycji i dał szansę Lucasowi Pérezowi na dobitkę. Ostatecznie jednak Królewscy dowieźli trzy punkty i na przerwę związaną z mundialem udadzą się na pozycji wicelidera, dwa punkty za Barceloną.