Wysokie zwycięstwo na zakończenie fazy grupowej

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Młodzieżowej Juvenil A wysoko pokonał Celtic. Królewscy byli lepsi zdecydowanie lepsi od Szkotów.

Juvenil A w dobrym stylu zakończył zmagania w fazie grupowej Ligi Młodzieżowej. Królewscy wysoko pokonali Celtic i zamknęli tę część rozgrywek z imponującym dorobkiem 16 punktów i 23 strzelonych goli. Pierwsze miejsce pozwala uniknąć konieczności gry w dodatkowej rundzie i gwarantuje madrytczykom miejsce w 1/8 finału. Warto wyróżnić kolejnego gola Nico Paza, który dzięki temu zrównał się z Palaciosem i obaj są najlepszymi strzelcami zespołu z pięcioma golami na koncie.

Real Madryt rozpoczął mecz od nokautu. Już w 1. minucie Iker Bravo dał Królewskim prowadzenie, wykorzystując podanie Gonzalo. Celtic nie zdążył się jeszcze otrząsnąć po stracie gola, a gospodarze trafili do siatki po raz drugi. Pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Yeray. Realowi Madryt ciągle było mało. W 10. minucie Iker Bravo trafił w słupek, a w kolejnych minutach Oluwayemi kilkukrotnie musiał ratować zespół przed utratą gola. Królewscy oddali dziewięć strzałów w pierwszym kwadransie.

Szkoci desperacko się bronili, ale kiedy wyprowadzili pierwszą akcję… strzelili kontaktową bramkę. McPherson podał do Brooksa, który strzałem od poprzeczki nie dał szans debiutującemu w Lidze Młodzieżowej Súnico. Strata gola nie wybiła Realu Madryt z rytmu. Królewscy kontynuowali ataki i przyniosło to efekt w postaci podwyższenia prowadzenia. Drugą asystą zapisał na koncie Gonzalo, a sytuację sam na sam z Oluwayemim wygrał Pol Fortuny. Gospodarze dalej atakowali, ale wynik 3:1 utrzymał się do przerwy.

W drugiej części na murawie pojawił się Antonio David, dla którego był to debiut w Lidze Młodzieżowej. Arbeloa zresztą skorzystał dzisiaj ze wszystkich dostępnym zmian. Mecz po przerwie stracił rytm i na murawie działo się mniej. Real Madryt utrzymywał się przy piłce, ale stwarzał sobie mniej sytuacji niż w pierwszej połowie. W 77. minucie prowadzenie podwyższył Nico Paz, dla którego był to piąty gol w tym sezonie Ligi Młodzieżowej. To trafienie ustaliło wynik spotkania.

Real Madryt – Celtic 4:1 (3:1)
1:0 Iker Bravo 1’ (asysta: Gonzalo)
2:0 Yeray 8’ (asysta: Palacios)
2:1 Brooks 16’ (asysta: McPherson)
3:1 Pol Fortuny 29’ (asysta: Gonzalo)
4:1 Nico Paz 77’ (asysta: Iker Bravo)

Real Madryt U-19: Súnico, Obrador (Manuel Ángel 71’), Manu Serrano, Camero, Vinícius Tobias, Chema (Antonio David 57’), Palacios (Julen Jon 57’), Pol Fortuny (Nico Paz 71’), Yeray (Borja 62’), Gonzalo, Iker Bravo.

Celtic U-19: Oluwayemi, Robertson, McPherson, Anderson, Corr, Summers (Kelly 69’), Carse, Letsosa (Murphy 88’), Vata, Brooks, Davidson (Quinn 78’).