Co dzieje się z Karimem Benzemą?

Co dokładnie dolega Karimowi Benzemie i jak dotychczas wyglądał jego sezon pod względem zdrowotnym?

Karim Benzema po piątkowym częściowym treningu z zespołem ostatecznie nie wyszedł na sobotnie zajęcia i nie otrzymał powołania na mecz z Gironą. Dzisiaj Francuz ćwiczył indywidualnie na murawie. Na ten moment nie ma informacji o szansach na jego występ przeciwko Celtikowi i media piszą o dużej wątpliwości. Drużynie zostaje jeden trening przed tym środowym spotkaniem.

Jak zapewniał w weekend Carlo Ancelotti i co potwierdza dzisiejsza praca 34-latka na murawie, kapitan Realu Madryt nie ma kontuzji mięśniowej. Jak podano w komunikacie tydzień temu, gdy Benzema wypadł z kadry na mecz z Sevillą, zmaga się on z osłabieniem siły mięśnia czworogłowego w lewym udzie. Po 6 dniach pracy regeneracyjnej w piątek atakujący wrócił do pracy z grupą na murawie, ale jego odczucia nie były dobre. Nowe badania ponownie nie wykazały żadnego naruszenia włókien ani urazów mięśniowych, ale z powodu odczuć samego Karima pozostaje on poza grą i na ten moment również poza treningami z grupą.

To trzecia przerwa atakującego w sezonie. We wrześniu Francuz pauzował 3 tygodnie z powodu urazu kolana i urazów mięśniowych, jakich nabawił się w meczu z Celtikiem. Następnie po dwóch występach po powrocie odpoczywał w wyjazdowym starciu z Getafe. Po nim rozegrał kolejne trzy mecze, po których doznał osłabienia mięśnia czworogłowego.

Co ważne dla tej sytuacji, media podkreślają, że przy diagnozie osłabienia mięśnia istnieje ogromne ryzyko jego naderwania przy poddaniu go większemu wysiłkowi. Stąd tak duża ostrożność, którą zwiększają złe odczucia gracza.

KALENDARIUM SEZONU KARIMA BENZEMY
10 sierpnia - 3 września: 5 pełnych występów przeciwko Eintrachtowi, Almeríi, Celcie, Espanyolowi i Betisowi
6 września: 30 minut z Celtikiem i zejście z boiska z powodu urazu kolana (zapalenie kaletki maziowej w kolanie) oraz urazów mięśniowych (kontuzji prawego mięśnia półścięgnistego oraz przeciążenia w prawym mięśniu czworogłowym)
28 września: Benzema wrócił do pełnych treningów na murawie z drużyną
2-5 października: 2 pełne występy przeciwko Osasunie i Szachtarowi.
7 października: Nieobecność na ostatnim treningu przed meczem z Getafe i odpoczynek w tym spotkaniu
9 października: Benzema wrócił do pełnych treningów na murawie z drużyną
11-19 października: 3 prawie pełne występy (bez 6 ostatnich minut Klasyku) przeciwko Szachtarowi, Barcelonie i Elche
21 października: Benzema nie dokończył ostatniego treningu przed meczem z Sevillą, ale znalazł się w kadrze na ten mecz
22 października: Benzema wypada z kadry na mecz z Sevillą, oficjalny komunikat mówi o osłabieniu siły mięśnia czworogłowego, tym razem w lewej nodze, badania nie wykazują jednak naruszenia włókien ani kontuzji mięśniowej
28 października: Benzema odbył częściowy trening na murawie z drużyną
29 października: Benzema nie wyszedł na ostatni trening przed meczem z Gironą, kolejne badania nie wykazały kontuzji mięśniowej; Ancelotti potwierdził, że chodzi wyłącznie o złe odczucia piłkarza.

Benzema rozegrał w tym sezonie w klubie 993 minuty w 11 występach na 18 możliwych (oraz opuścił wrześniowe zgrupowanie reprezentacji). To 57,2% możliwych minut i 13. wynik w zespole.

Królewskim do rozegrania przed przerwą na mundial pozostają trzy mecze w ciągu najbliższych 10 dni z Celtikiem, Rayo oraz Cádizem. Selekcjoner Didier Deschamps kadrę Francji na mundial ogłosi w środę 9 listopada, dzień przed tym ostatnim starciem. Broniący tytułu Les Bleus pierwszy mecz w Katarze rozegrają 22 listopada, gdy zmierzą się z Australią.

Sam zawodnik potwierdził dzisiaj na portalach społecznościowych, że trenował z piłką, a zdjęcia z tej sesji podpisał słowem: „Szczęśliwy”. Co ważne, Karim pracował bez żadnych bandaży ani ucisku na lewym udzie.