Dzisiejsze okładki

Porażka Atlético Madryt i wygrana Barcelony to główne tematy na niedzielnych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Kolejna diabelska końcówka” – MARCA opisuje, że ostatnia akcja w 98. minucie znowu pogrzebała Atlético. Gol Sobrino zniszczył reakcję Rojiblancos, którą poprowadził João Félix. Bongonda po 28 sekundach trafił dla Cádizu, który prowadził już 2:0. Simeone: „Daleko do końca La Ligi”.

Na górze w sekcji Królewskich: Vinícius lideruje atakowi bez Benzemy – Ancelotti odzyskuje Valverde i Modricia, by obronić pierwsze miejsce w starciu z Gironą.

Na boku ligowe wyniki i terminarz, a na dole w sekcji ligowej: Lewandowski zdecydował w 94. minucie – kontuzje odnieśli Cavani, Eric García i Koundé.

Do tego na dole: pojedynek gwiazd – finał mundialu piłkarek U-17 – López i Caicedo poprowadzą dwie reprezentacje, które zagrają o złoto; kolejne pole position w F1 dla nienasyconego Verstappena z piątym Sainzem i dziewiątym Alonso.

AS

„Najokrutniejszy tydzień” – AS wskazuje, że Atlético Madryt trzy dni po odpadnięciu z Ligi Mistrzów przegrało w 99. minucie, gdy potrafiło wcześniej doprowadzić do remisu 2:2 po dublecie João Félixa. Morata doznał kontuzji na trzy tygodnie przed mundialem.

Na dole w sekcji Królewskich: bez Benzemy – Ancelotti chroni Francuza, ale wracają Modrić i Valverde.

Na górze: zdecydował Lewandowski – Polak rozstrzygnął golem w 93. minucie, który pozwala Barcelonie objąć pozycję lidera z meczem więcej niż Real. Do tego na pasku ligowe wyniki i terminarz.

Poza tym na dole: kobieca kadra piłkarek U-17 chce obronić tytuł mistrzyń świata – Kolumbia rywalem w Indiach; Verstappen wygrywa kwalifikacje do wyścigu F1 w Meksyku przy piątym miejscu Sainza i dziewiątym Alonso.

Mundo Deportivo

„Talizman Lewy” – Mundo Deportivo podaje, że polski crack dał triumf Barcelonie poprzez akrobatycznego gola w 93. minucie, który jest jego 13. trafieniem w La Lidze. Eric i Koundé zeszli w bardzo zaciętym meczu, ale ich kontuzje nie wydają się poważne.

Na górze: koszmar Atlético nie ma końca – padło w ostatniej akcji meczu po doprowadzeniu do remisu po wyniku 0:2, a Morata doznał kontuzji.

Do tego na dole: kadra U-17 o triumf od mistrzostwa świata; Girona nie boi się Bernabéu – Królewscy bez Benzemy chcą utrzymać pozycję lidera; Flamengo wygrało swoje trzecie Copa Libertadores.

Sport

„Wybawca Lewandowski” – Sport przekazuje, że polski strzelec dał trzy złote punkty Barcelonie w doliczonym czasie gry po uderzeniu klasycznego napastnika. Blaugrana nie była dokładna na ostatnich metrach, ale złapała triumf, który zrównał ją z Realem.

Na dole: Laporta myślał, by spróbować przeprowadzić transfer Messiego w styczniu – skomplikowana operacja; Girona zaatakuje Real Madryt bez Benzemy; Atlético przegrało w Kadyksie w 98. minucie.

Do tego felietony o: Lewandowskim, który dał trzy witalne punkty Barcelonie; wielkim wyzwaniu z monetyzowaniem futbolu kobiet; tym, że Xavi potrzebuje bardziej kompetentnego sztabu szkoleniowego.