12. kolejek: Atlético przegrywa w Kadyksie

Atlético przegrało na wyjeździe z ekipą Cádiz, więc czas rzucić okiem na tabelę ligową.

Kolejka rozpoczęła się w piątkowy wieczór, gdy Mallorca podejmowała Espanyol. W ostatnich latach między tymi ekipami mieliśmy naprawdę zażartą rywalizację, najpierw w Segunda, potem w Primera. To spotkanie zakończyło się, po równie zażartej walce, remisem 1:1, choć Espanyol swojego gola zdobył pi znanym szczególnie dobrze z polskich boisk centrostrzałem. W sobotę natomiast błysnęła Almería i pokazała, że cały czas chce walczyć o wyższe miejsce, niż tylko zapewniające utrzymanie.

Beniaminek pokonał 3:1 Celtę i awansował 13. miejsce, mając na koncie 13 oczek i trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Zawiodło natomiast Atlético, które po bardzo dobrym okresie i pięciu kolejkach bez porażki, przegrało 0:1 w wyjazdowym starciu z Cádizem. Już w pierwszej minucie do siatki Oblaka trafił Bongonda, a przez kolejne 90 minut Rojiblancos nie byli w stanie stworzyć zbyt wiele zagrożenia pod bramką rywali.

W końcówce natomiast drugi sztych wyprowadzili gospodarze, gdy po składnej akcji i nieco szczęśliwym uderzeniu gola od poprzeczki strzelił Álex Fernández. Chwilę później impuls gościom dał Felix, który świetnie złożył się do uderzenia nożycami, ale piłkę do siatki wbił jeden z rywali. To nie był jeszcze koniec emocji, bo chwilę później ponownie Portugalczyk był na pierwszym planie, gdy świetnym strzałem zza pola karnego trafił na 2:2. W dziewiątej minucie doliczonego czasu jednak do bramki po kontrataku gospodarzy trafił Sobrino, dając zwycięstwo ekipie z Kadyksu.