Juvenil A pewny pierwszego miejsca w grupie

Juvenil A pokonał Lipsk 3:2 i zagwarantował sobie pierwsze miejsce w tabeli. Dwukrotnie do siatki trafiał Nico Paz, a jedną bramkę zdobył Jacobo.

Rywalizacja w grupie F w Lidze Młodzieżowej właściwie dobiegła już końca. Po pięciu kolejkach wiadomo, że Real Madryt zajmie pierwsze miejsce, a Szachtar Donieck – drugie. Lipsk z Celtikiem powalczą jeszcze o trzecią pozycję, lecz jest to bez znaczenia. Wczoraj Niemcy walczyli z Królewskimi o być albo nie być. Potrzebowali zwycięstwa i znów byli w stanie powalczyć z madrytczykami. Ostatecznie jednak Nico Paz i spółka postawili na swoim.

Początek spotkania był wyrównany. Oba zespoły stworzyły sobie sytuacje strzeleckie, ale pierwszy skuteczny cios wyprowadzili gospodarze. Na listę strzelców po rzucie rożnym wpisał się Atom. Odpowiedź Realu Madryt przyszła bardzo szybko. Pol Fortuny dopadł do piłki w polu karny, wycofał do nadbiegającego Nico Paza, który bez problemów doprowadził do wyrównania. Kilka minut później Nico skompletował dublet, a tym razem asystował mu Manuel Ángel. To był czwarty gol Paza w czwartym występie w Lidze Młodzieżowej.

W drugiej połowie Lipsk próbował się zbliżyć do pola karnego Realu Madryt, ale Królewscy podwyższyli prowadzenie. Pol Fortuny dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Jacobo. Ten sam zawodnik ledwie chwilę później sfaulował Köhla w polu karnym i gospodarze złapali kontakt po skutecznie wykonanej „jedenastce” przez Webera. Lipsk miał swoje szanse, żeby wyrównać, a w ostatnich minutach grał z przewagą jednego zawodnika, bo drugą żółtą kartkę obejrzał Jacobo. Wynik jednak już nie uległ zmianie i Real Madryt zagwarantował sobie pierwsze miejsce w grupie.

RB Lipsk – Real Madryt 2:3 (1:2)
1:0 Atom 26’ (asysta: Schierack)
1:1 Nico Paz 34’ (asysta: Pol Fortuny)
1:2 Nico Paz 38’ (asysta: Manuel Ángel)
1:3 Jacobo 56’ (asysta: Pol Fortuny)
2:3 Weber 60’ (rzut karny)

RB Lipsk U-19: Prüfrock, Voigt, Zaruba (Schmidhauser 90’), Köhler, Atom (Ihendu 90’), Weber, Lenz (Pestel 90’), Ba, Schierack (Meyer 80’), Köhl (Zajkowski 63’), Winter.

Real Madryt U-19: Piñeiro, Youssef (Marvel 63’), Serrano, Jacobo (czerwona kartka 85’), Álex Jiménez, Manuel Ángel, Chema, Nico Paz (Cabrera 71’), Gonzalo (Leiva 63’), Ginés (Julen Jon 80’), Pol Fortuny.