11. kolejka: Barcelona wygrywa i utrzymuje tempo

Zakończyła się weekendowa rywalizacja w Primera División, więc czas na tradycyjny rzut oka na tabelę.

Po zwycięstwie Atlético nad Betisem czekały nas jeszcze trzy spotkania w ramach niedzielnej rywalizacji w Hiszpanii. Najpierw Girona podejmowała Osasunę i był to mecz dla beniaminka bardzo ważny. Bramka Kike Barjy dała prowadzenie gościom z Nawarry, ale ostatecznie trafienie Davida Lópeza sprawiło, że obie ekipy podzieliły się punktami, a chwilowo Girona opuściła strefę spadkową. W tym samym czasie Villarreal podejmował Almeríę w spotkaniu, które po ostatnim gwizdku zasłynęło raczej z okoliczności, w jakich De Burgos Bengoetxea pokazał Baenie drugą żółtą kartkę.

Mimo to jednak Żółta Łódź Podwodna była w stanie przerwać złą passę i wygrać 2:1, dopisując sobie bardzo ważne punkty i wracając do walki o europejskie puchary. Wieczorem natomiast Barcelona podejmowała Athletic w meczu, który był powrotem Ernesto Valverde na Camp Nou. Nie okazał się to jednak zbyt słodki powrót, ponieważ Katalończycy w ciągu pierwszych 21 minut zdążyli trzykrotnie wpakować piłkę do bramki Unaia Simóna, wykorzystując słabą grę w obronie Basków i świetną dyspozycję Dembélé. W drugiej połowie czwarte trafienie dołożył Ferrán, a Barcelona wygrała i utrzymała dystans do Realu Madryt.