Castilla lepsza od Deportivo

W 9. kolejce Primera Federación Castilla pokonała Deportivo La Coruña 1:0. Królewscy wyprzedzili dzięki temu Galisyjczyków w tabeli.

Castilla przełamała passę meczów bez zwycięstwa i pokonała dzisiaj Deportivo La Coruña 1:0 po trafieniu Álvaro Martína na początku spotkania. Przez około pół godziny Galisyjczycy grali w osłabieniu. Dzięki tej wygranej Królewscy awansowali w tabeli i zrównali się z Dépor punktami. Drugi mecz z rzędu Iker Bravo rozpoczynał na ławce rezerwowych. Tym razem pojawił się na murawie dopiero w 79. minucie, zmieniając Arribasa, który miał wiele okazji do strzałów z rzutów wolnych, lecz precyzja nie była dzisiaj jego mocną stroną.

Castilla dobrze rozpoczęła mecz. Od razu ruszyła do ataków i szybko otworzyła wynik spotkania. Vinícius odegrał trudną piłkę do Álvaro Martína, który minął obrońców i pięknym strzałem pokonał Mackaya. Po tym golu spotkanie na kilkanaście minut się wyrównało. Ożywiło się w 24. minucie, kiedy Mario Soriano oddał groźne uderzenie, De Luis odbił piłkę na słupek, a dobitka Raúla Carnero przeleciała nad poprzeczką. Goście nie odpuszczali i zdołali stworzyć kolejną sytuację. Z kilku metrów głową strzelał Svensson, ale De Luis był tam, gdzie być powinien. Królewscy przetrwali napór Galisyjczyków i w końcu sami byli w stanie zaatakować. Pablo Ramón uderzył z dystansu i Mackay miał problemy przy interwencji, piłka odbiła się w tej sytuacji od słupka. W samej końcówce pierwszej połowy z rzutu wolnego próbował Peter, lecz golkiper gości popisał się skuteczną paradą.

Na początku drugiej części Castillę znów musiał ratować De Luis. Deportivo przejęło inicjatywę, ale Królewscy wytrzymywali napór gości i czekali na okazje do kontrataków. Po jednym z takich szybkich ataków Lapeña sfaulował wychodzącego sam na sam z Mackayem Álvaro Rodrígueza. Sędzia bez wahania pokazał czerwoną kartkę i Blancos przez pół godziny grali z przewagą zawodnika. To im pomogło w kontrolowaniu meczu. Niemal przez cały czas piłka znajdowała się na połowie gości. Znakomitą szansę na podwyższenie prowadzenia zmarnował Álvaro Rodríguez. Castilla utrzymała do końca korzystny wynik, a Raúl wykorzystał tylko dwie zmiany.

Real Madryt Castilla – Deportivo La Coruña 1:0 (1:0)
1:0 Álvaro Martín 9’ (asysta: Vinícius Tobias)

Real Madryt Castilla: De Luis, Pablo Ramón, Rafa Marín, Edgar, Vinícius Tobias, Mario Martín, Dotor, Arribas (Iker Bravo 79’), Álvaro Martín (Villar 89’), Peter, Álvaro Rodríguez.

Deportivo La Coruña: Mackay, Antoñito, Lapeña (czerwona kartka 65’), Martínez, Raúl Carnero, Rubén Díez, Villares (Bergantiños 68’), Olabe (Isi Gómez 60’), Quiles (Narro 79’), Svensson (Zalazar 60’), Mario Soriano.