11. kolejka: Atlético pokonuje Betis i wraca na podium

Atlético pokonało Betis i wróciło na trzecie miejsce w tabeli, więc czas rzucić okiem na sytuację w Hiszpanii.

Po wczorajszym zwycięstwie Realu Madryt nad Sevillą, które pozwoliło Królewskim przynajmniej na kilka godzin powiększyć przewagę w tabeli, przyszedł czas na niedzielne zmagania. Najpierw Espanyol podejmował czerwoną latarnię ligi, czyli zespół Elche. Papużki, które ogromnie potrzebują punktów w obecnej sytuacji, nie potrafiły jednak wygrać z nieco słabszym rywalem i ostatecznie to spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Następnie przenieśliśmy się na Benito Villamarín, gdzie mieliśmy okazję oglądać jeden z najciekawiej zapowiadających się spotkań tej kolejki. Betis podejmował Atlético i dla obu zespołów było to starcie niezwykle istotne, bo z bezpośrednim rywalem do gry w Lidze Mistrzów. Pierwsza połowa przebiegła dość spokojnie, choć sędziowie z powodu spalonego musieli anulować bramkę Luiza Henrique. W drugiej połowie jednak Atlético pokazało klasę i wyrachowanie. Najpierw olimpijskiego gola wprost z rzutu rożnego strzelił Antoine Griezmann, a około kwadrans później ponownie trafił do siatki, tym razem po przytomnej akcji i nienajlepszej interwencji bramkarza. Z rzutu wolnego bramkę kontaktową zdobył Fekir, ale nie zmieniło to już ostatecznego rezultatu, którym było zwycięstwo Rojiblancos.