Dobry początek

W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń piłkarki Realu Madryt pokonały w Szkodrze Vllaznię 2:0. Bramki dla Królewskich zdobyły Esther González i Olga Carmona z rzutu karnego.

W pierwszej połowie na Loro-Boriçi bramek nie oglądaliśmy, choć piłkarki Realu Madryt zdecydowanie dominowały i stworzyły sobie wiele okazji do strzelenia gola. W 7. minucie Williams-Mosier obroniła strzał z rzutu wolnego Zornozy, a kilka minut później po strzale hiszpańskiej pomocniczki piłka wylądowała na poprzeczce. Drużyna Alberto Torila cały czas próbowała przełamać defensywę Albanek i w 22. minucie prowadzenie Królewskim mogła dać Athenea, jednak jej strzał wybroniła Williams-Mosier. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miała Esther, która w 33. minucie oddała strzał głową z 11. metra po wrzutce Olgi, jednak futbolówka ponownie obiła jedynie poprzeczkę.

W drugiej odsłonie mecz miał identyczny przebieg i szczęście nie opuszczało Vllazni. W 51. minucie Zornoza ponownie obiła poprzeczkę, tym razem po mocnym strzale z dystansu, a dobitka Esther poszybowała wysoko ponad bramką. Trzy minuty później obie piłkarki spróbowały ponownie i w końcu ich wysiłki przyniosły efekt. Zornoza zagrała prostopadle w pole karne do Esther, która wymanewrowała dwie defensorki Vllazni i dopełniła formalności, pokonując Williams-Mosier. Las Blancas podwoiły swoje prowadzenie w 76. minucie po rzucie karnym podyktowanym po faulu Popvic na Oldze, który wykorzystała sama poszkodowana. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Piłkarki Realu Madryt zrobiły swoje i rozpoczynają zmagania w grupie A Ligi Mistrzyń od zdobycia trzech punktów. W kolejnym spotkaniu poprzeczka będzie zawieszona dużo wyżej, ponieważ rywalkami Las Blancas będzie drużyna PSG (środa, 26 października, 18:45). Przed starciem z paryżankami na Alfredo Di Stéfano Królewskie czeka jeszcze ligowy wyjazd do Walencji na mecz z Levante (niedziela, 23 października, 11:00).