10. kolejka: Real powiększa prowadzenie

Królewscy wygrali z Elche i powiększyli przewagę, więc czas rzucić okiem na układ tabeli.

Po wczorajszej wpadce Atlético, które w ostatnich minutach straciło punkty na własnym terenie z Rayo Vallecano, przyszedł czas na środową rywalizację w ramach 10. kolejki Primera División. Najpierw na boisko wybiegli piłkarze Realu Valladolid oraz Celty Vigo i choć to raczej goście wydawali się być faworytami, to długo utrzymywał się wynik remisowy, aż w drugiej połowie piłkarze beniaminka aż trzykrotnie trafiali do siatki i ostatecznie wygrali 4:1, notując bardzo ważne punkty. Mniej więcej w tym samym czasie z Cádize mierzył się Real Betis, ale było to dość trudne spotkanie dla Verdiblancos i zakończyło się ono czerwoną kartką dla Sergio Canalesa oraz bezbramkowym remisem.

W drugiej turze dzisiejszych meczów na hiszpańskich boiskach Real Sociedad był w stanie poradzić sobie z Mallorcą, choć było blisko, by Balearczycy jednak jeden punkt wywieźli z Kraju Basków. Real Madryt z kolei mierzył się z ostatnim w tabeli Elche i dość spokojnie wygrał 3:0, choć trzeba przyznać, że mógł to być wynik zdecydowanie wyższy, ponieważ aż trzykrotnie sędzia anulował bramki Królewskich z powodu spalonego. Podopieczni Ancelottiego powiększają więc przewagę w tabeli i czekają na jutrzejszą odpowiedź ze strony Barcelony, która zmierzy się z Villarrealem.