9. kolejka: Real liderem po Klasyku

Real Madryt pokonał w El Clásico Barcelonę 3:1 i zasiadł na pozycji lidera tabeli po swojej rywalizacji w ramach 9. kolejki Primera División.

Po wczorajszym zwycięstwie Atlético nad Athletikiem przyszedł czas na niedzielę, która stała oczywiście pod znakiem Klasyku. Tylko to spotkanie było na ustach wszystkich i tylko to spotkanie wzbudzało aż tak wielkie emocje. Real bardzo dobrze wszedł w starcie z Barceloną i kontrolował boiskowe wydarzenia, a wszystko zmaterializowało się po bramce Benzemy w 11. minucie po świetnej akcji Viníciusa i jeszcze lepszym zagraniu Toniego Kroosa, który całą tę sytuację uruchomił. Świetną okazję miał Lewandowski, który jednak i tak był na spalonym, a drugiego gola strzelił Fede Valverde zostawiony bez opieki przed linią pola karnego.

W drugiej połowie Królewscy raczej kontrolowali boiskowe wydarzenia. Barcelona zaczęła grać nieco agresywniej i z całą pewnością wyglądała dużo lepiej niż w pierwszej połowie, ale nie stworzyła sobie zbyt wielu klarownych sytuacji aż do samej końcówki. Na pewno kontrowersją jest sytuacja, gdy w polu karnym Łunina upadł Robert Lewandowski, ale sędzia zdecydował, że nie ma tu mowy o rzucie karnym.

W ostatnich minutach po dobrej akcji Fatiego i zgraniu Lewandowskiego do siatki trafił Ferrán, dając Barcelonie gola kontaktowego. Kontrę tuż przed doliczonym czasem gry wyprowadził Fede Valverde i podał do Rodrygo, który łatwo nawinął Érica i został przez niego sfaulowany. Sędzia podyktował jedenastkę i sam poszkodowany rzut karny wykorzystał, zapewniając Królewskim zwycięstwo i awans na pozycję lidera tabeli.

Nieco wcześniej rozegrano też ciekawe starcie Celty Vigo z Realem Sociedad, gdzie ekipa Alguacíla pokazała swoją dojrzałość i odwróciła wynik spotkania na trudnym terenie, wygrywając 2:1.