Klasyk nasz, lider nasz!

W meczu 9. kolejki La Ligi Real Madryt wygrał z Barceloną 3:1. Bramki dla Królewskich zdobyli Karim Benzema, Fede Valverde i Rodrygo.

Real Madryt miał powoli wchodzić w to spotkanie, ale zaprezentował w pierwszej połowie wyborną skuteczność. Każdy atak Królewskich sprawiał duży popłoch w defensywie Barcelony, która na pewno nie stanowiła monolitu. Najpierw gola strzelił Karim Benzema, ale na pochwały zasłużył przede wszystkim Toni Kroos, który pomimo faulu Sergio Busquetsa zdołał podać do Viníciusa.

Barcelona musiała ruszyć nieco odważniej i nie była bez szans. Świetną okazję miał Robert Lewandowski, ale z bliska uderzył nad bramką Andrija Łunina. Real był jednak niemożliwie irytujący dla rywala ze swoimi wyjściami. Długa piłka, błąd Erica Garcíi i precyzyjny strzał Fede Valverde sprawiły, że Królewscy po raz kolejny mogli cieszyć się z gola. W pierwszej połowie nie byli zespołem dominującym, ale na pewno skuteczniejszym.

Po przerwie Real lepiej radził sobie z utrzymaniem przy piłce i szybko strzelił gola na 3:0, ale Benzema był niestety na pozycji spalonej. Teoretycznie sytuacja na boisku była dla Królewskich bardzo komfortowa, ale drugie życie dała jej akcja Ansu Fatiego. Piłkę po jego mocnym dograniu piętą dotknął jeszcze Robert Lewandowski, a Ferran Torres z najbliższej odległości strzelił gola.

Nie było jednak przesadnie nerwowej końcówki i obrony Częstochowy. Rodrygo wywalczył karnego, wykorzystując kolejną pomyłkę Erica Garcíi. Chwilę później sam poszkodowany z jedenastu metrów pokonał Ter Stegena. Warto przypomnieć, że przed dzisiejszym meczem Barcelona straciła w tym sezonie ligowym jednego gola w 8 meczach. Dziś w nieco ponad 90 minut Królewscy znaleźli na nią sposób 3-krotnie.

Koszulki Realu Madryt ponownie w sprzedaży u naszego partnera PodStadionem.pl.

Real Madryt – FC Barcelona 3:1 (2:0)
1:0 Benzema 12'
2:0 Valverde 35' (asysta: Mendy)
2:1 Ferran 83' (asysta: Lewandowski)
3:1 Rodrygo 90'+1' (rzut karny)

Real Madryt: Łunin; Carvajal (88' Rüdiger), Militão, Alaba, Mendy; Tchouaméni, Kroos, Modrić (78' Camavinga), Valverde; Vinícius (85' Rodrygo), Benzema (88' Benzema).
FC Barcelona: Ter Stegen; Roberto, Koundé, Eric, Balde (60' Alba); Busquets (60' Gavi), De Jong, Pedri (83' Kessié); Raphinha (60' Ferran), Dembélé (73' Fati), Lewandowski.