Iker Bravo uratował Castilli remis

W 8. kolejce Primera Federación Castilla zremisowała z Méridą 1:1. Królewscy zdobyli bramkę na wagę remisu w samej końcówce.

Castilla podzieliła się punktami z Méridą. Królewscy uratowali się od porażki w samej końcówce spotkania. To trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa podopiecznych Raúla. Gola na wagę remisu strzelił Iker Bravo, który niespodziewanie rozpoczynał mecz na ławce rezerwowych, mimo że w tygodniu nie poleciał do Warszawy na mecz w Lidze Młodzieżowej.

Raúl postawił dzisiaj na grę trójką obrońców, a w roli wahadłowych wystąpili Vinícius oraz Peter. Początkowo spotkanie było wyrównane i niewiele się działo, ale rozkręciło się po 20. minucie. Najpierw szansę miała Castilla. W bardzo dobrej sytuacji niecelnie uderzył Álvaro. Odpowiedź mogła być natychmiastowa, bo próbował Carlos Cinta. Następna akcja przyniosła gospodarzom gola. Po rzucie rożnym Nacho González trafił do siatki. Królewscy nie załamali się stratą bramki, tylko ruszyli do odrabiania strat. Znów swoją szansę zmarnował Álvaro.

Po wymianie dobrych akcji przyszła chwila spokoju, po czym ponownie oba zespoły ruszyły do walki. W 37. minucie Copete mógł podwyższyć prowadzenie. Na szczęście skuteczną interwencją popisał się De Luis. Jeszcze przed przerwą Castilla trafiła do siatki. Zrobił to Álvaro Rodríguez po świetnym podaniu Arribasa. Sędzia jednak tego gola nie uznał, bo liniowy dopatrzył się bardzo wątpliwego, jak pokazały powtórki, spalonego.

Na drugą połowę nie wyszedł już Theo, bo jego miejsce zajął Iker Bravo. Pierwsze minuty po zmianie stron przebiegły bardzo spokojnie, trochę jakby obie drużyny były zadowolone z wyniku. Castilla rzadko podchodziła w pobliże pola karnego rywala. Gospodarze również generowali niewiele sytuacji. Jedynie strzał Copete zmusił De Luisa do większego wysiłku.

Mecz rozkręcił się w ostatnich minutach. Najpierw zaatakowała Mérida i sytuację musiał ratować Rafa Marín. To była bardzo cenna interwencja, bo dzięki niej Castilla mogła chwilę później doprowadzić do wyrównania. Vinícius Tobias głową zagrał wybitą piłkę z powrotem w pole karne, a tam skutecznym wykończeniem popisał się Iker Bravo.

Mérida – Real Madryt Castilla 1:1 (1:0)
1:0 Nacho González 24’
1:1 Iker Bravo 90’ (asysta: Vinícius Tobias)

Mérida: Montoya, Álvaro Ramón, Bonaque, Nacho González, Alfonso, Acosta, Meléndez (Artiles 83’), Larrubia (Kamal 83’), Sandoval (Viñuela 62’), Cinta (Plá 76’), Copete.

Real Madryt Castilla: De Luis, Vinícius Tobias, Rafa Marín, Edgar, Pablo Ramón (Obrador 73’), Mario Martín, Theo (Iker Bravo 46’), Arribas, Peter (Aranda 73’), Álvaro Martín (Bruno Iglesias 73’), Álvaro Rodríguez (Leiva 86’).