/ Mateo, KRot, Santi01

Gol Jovicia, asysta Kubo

Luka Jović trafił do siatki w meczu z Hearts, a Takefusa Kubo popisał się asystą w starciu z Sheriffem Tyraspol. Jak poszło pozostałym na europejskich boiskach?

Brahim Díaz (AC Milan)
Nie zaistniał w rywalizacji z Chelsea, ale i też nie miał zbyt dużo czasu, by zaistnieć. Niespełna dwadzieścia minut po czerwonej kartce dla Fikayo Tomoriego Stefano Pioli postanowił zdjąć Brahima z boiska, wprowadzając w jego miejsce wypożyczonego z Barcelony Sergiño Desta, by przesunąć Pierre’a Kalulu na środek obrony i uzupełnić lukę w formacji defensywnej. Ale te 37 minut wystarczyło Hiszpanowi do tego, by posłać idealne dośrodkowanie na głowę Oliviera Giroud jeszcze przy stanie 0:1 dla angielskiej drużyny. Francuz niestety uderzył obok bramki i tym samym pozbawił filigranowego pomocnika asysty. I poza tym to niewiele więcej można powiedzieć o jego występie. Ostatecznie The Blues wygrali na San Siro 2:0.
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Casemiro (Manchester United)
Brazylijczyk w kolejnym meczu z rzędu wyszedł w podstawowym składzie United i po raz kolejny zanotował bardzo dobre spotkanie. Wygrał zdecydowaną większość pojedynków główkowych (5 z 7), a do zawodnicy Omonii mieli ogromne problemy z minięciem go. Posłał dwa kluczowe podania i wziął na siebie również odpowiedzialność za rozgrywanie piłki. Dorzucił do tego cztery odbiory i dwa przechwyty. Opuścił boisko w 81. minucie, a United wygrało mecz z Cypryjczykami po golu w końcówce.
Ocena WhoScored: 7,9/10
Ocena SofaScore: 8,3/10

Isco (Sevilla FC)
W meczu z Borussią Dortmund wszedł na murawę Westfalenstadion dopiero w 59. minucie, już przy stanie 1:1, zmieniając Youssefa En-Nesyriego. Wielkich rzeczy nie dokonał, z inicjatywą też było różnie. Nie stworzył swoim kolegom żadnej dogodnej okazji do zdobycia bramki. Można w zasadzie stwierdzić, że był to Isco podobny do tego, jakiego oglądaliśmy w ostatnich latach w barwach Realu Madryt.
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W pucharowym meczu z Hearts wyszedł w pierwszym składzie i zanotował bardzo dobry początek, ponieważ już w 6. minucie zdobył bramkę i otworzył wynik spotkania. Później nie błysnął już jednak niczym szczególnym. Wygrał dwa pojedynki, trzy starcia powietrzne oraz oddał dwa strzały na bramkę rywala. Po pierwszej połowie udał się na ławkę rezerwowych.
Ocena SofaScore: 7,3/10

Mario Gila (Lazio)
Wydaje się, że jego pozycja w zespole staje się coraz silniejsza. Rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu ze Sturmem Graz w Lidze Europy. Nie był to łatwy mecz dla rzymian, którzy od końcówki pierwszej połowy musieli grać w osłabieniu. Mario i jego koledzy z defensywy mieli przez to sporo pracy. Przy straconych golach Hiszpan nie zawinił, chociaż przy pierwszym potknął się zahaczony przez jednego z rywali. Poza tym spisał się poprawnie. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.
Ocena WhoScored: 6,4/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
W meczu z Sheriffem Tyraspol pojawił się na murawie dopiero w 62. minucie, gdy jego zespół prowadził 1:0. Wniósł sporo świeżości do środka pola, zanotował trzy kluczowe podania i wygrał dwa pojedynki. Rozegrał dobre zawody, które zwieńczył asystą w 81. minucie. Real Sociedad wygrał 3:0 i prowadzi w grupie E Ligi Europy.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,3/10
Ocena SofaScore: 7,5/10

Marcelo (Olympiakos SFP)
Już po czterech kolejkach fazy grupowej Olympiakos może się pożegnać z dalszą grą w Lidze Europy. Tym razem Grecy bezbramkowo zremisowali z Qarabağem i pozostaje im walka o trzecią pozycję, by móc grać w Lidze Konferencji. Marcelo rozpoczynał mecz na ławce i na murawę wszedł w 60. minucie. Jego występ był bezbarwny. Jeden wygrany pojedynek, dwie straty i operowanie głównie w środkowej części boiska. Nie udało mu się poderwać drużyny do skutecznego ataku.

Zawodnik kolejki: Luka Jović