Podział punktów na Di Stéfano

W 7. kolejce Primera Federación Castilla zremisowała 1:1 z Córdobą. Królewscy jako pierwsi stracili gola, ale potrafili odpowiedzieć w drugiej połowie.

Castilla podzieliła się punktami z Córdobą, czyli jedną z najmocniejszych drużyn w grupie 1. Primera Federación. Królewscy musieli gonić wynik, bo w 25. minucie Casas zdobył pięknego gola. W pierwszej połowie nie byli w stanie odpowiedzieć, ale zrobili to w drugiej. Dotor doprowadził do remisu, a do wygranej zabrakło trochę precyzji. Na konto Castilli trafił jeden punkt i w po 7. serii gier Blancos zajmują 7. miejsce.

Pierwszą groźną sytuację po upływie kwadransa wypracowali sobie goście. Próbował Javi Flores i świetną interwencją popisał się Mario de Luis. Castilla próbowała odpowiedzieć, lecz nieskuteczny był Arribas, a następnie Córdoba objęła prowadzenie. Antonio Casas zdecydował się na uderzenie z dystansu po wybiciu piłki z defensywy Królewskich i trafił idealnie. Ten gol trochę wybił z rytmu Castillę. Wcześniej ataki madrytczyków były regularne. Jeszcze przed przerwą próbował Dotor, ale Carlos Marín schodził na przerwę z czystym kontem.

Po zmianie stron Castilla rzuciła się do walki o doprowadzenie do remisu. Zaczął Peter, który został zablokowany. Następnie szansę miał Arribas, jednak znów na jego drodze stanął golkiper Córdoby. Andaluzyjczycy wyczekiwali na kontrataki i niewiele brakowało, by wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Mario de Luis musiał wygrać pojedynek sam na sam i to okazało się kluczowe, bo kilkadziesiąt sekund później Królewscy cieszyli się z gola. Arribas dośrodkował z rzutu rożnego, a Dotor wpakował piłkę do siatki.

Kapitan Castilli dał Castilli remis i on też mógł dać zwycięstwo. W końcówce meczu znów dośrodkowywał Arribas, lecz tym razem z gry, a nie z rzutu rożnego. Dotor zdołał uderzyć, ale trafił tylko w słupek. Niewiele zabrakło, jednak Castilla musi zadowolić się remisem. Dotor zdążył jeszcze przed końcem spotkania zarobić drugą żółtą kartkę. W kontekście meczu z Córdobą to już było bez większego znaczenia, ale Carlos przegapi mecz z Méridą.

Real Madryt Castilla – Córdoba 1:1 (0:1) SKRÓT