8. kolejka: Atlético wygrywa z Gironą

Atlético wygrało swoje spotkanie w ramach 8. kolejki Primera División, przesuwając się w górę tabeli, podobnie jak Valencia.

8. kolejka Primera División rozpoczęła się już wczoraj, gdy Osasunę odwiedziła Valencia Gennaro Gattuso. Nietoperze zagrały bardzo dobre spotkanie i dość długo kontrolowały grę, a dopiero końcówka rozpętała nam awanturę na El Sadar. Najpierw kontaktowego gola strzelił Brašanac, a następnie mieliśmy scysję między piłkarzami obu ekip i sędzia musiał pokazać aż trzy czerwone kartki. Kluczowe punkty wracają jednak na Mestallę.

Dzisiejsze granie natomaist rozpoczęliśmy od lania, jakie Almería sprawiła Rayo Vallecano. Gospodarze już po około trzydziestu minutach prowadzili 3:0 i mogli spokojnie dowieźć to prowadzenie, choć Rayo udało się w końcówce zdobyć bramkę honorową. Bardzo ciekawe spotkanie rozgrywano na Civítas Metropolitano, gdzie Atlético podejmowało Gironę. Mniej więcej do 60. minuty gospodarze spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, prowadząc 2:0. Jednak trafienie Rodrigo Riquelme sprawiło, że do końca w Madrycie mieliśmy nerwówkę i Girona nieustannie naciskała. Goście stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, a Stuani trafił też w poprzeczkę, ale ostatecznie Atlético udało się sięgnąć po komplet oczek.