/ KRot, Leszczu, Santi01

Gol Jovicia, debiut Marcelo w Olympiakosie

Siedmiu zawodników związanych w niedalekiej przeszłości z Realem Madryt pojawiło się ostatnio na europejskich boiskach. Najlepiej poszło Luce Joviciowi, który po kilku meczach przerwy znów mógł cieszyć się ze zdobycia bramki.

Brahim Díaz (AC Milan)
Na murawie Stamford Bridge w rywalizacji z Chelsea pojawił się w 72. minucie, zastępując Rafaela Leão. Nie pokazał nic szczególnego, dość powiedzieć, że zanotował zaledwie siedem celnych podań. Nie oddał strzału na bramkę, nie obsłużył żadnego ze swoich kolegów kluczowym podaniem. Reasumując, Brahim nie pomógł Milanowi, który ostatecznie przegrał z The Blues 0:3.
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Casemiro (Manchester United)
Brazylijczyk ponownie dostał szansę w wyjściowym składzie, ponownie w Lidze Europy. Pomimo zaciętego meczu z Omonią i tego, że United straciło gola, za Casemiro dobre spotkanie. Tylko raz został minięty, zanotował w sumie trzy odbiory i posłał jedno kluczowe podanie. W 82. minucie zmienił go McTominay, a Czerwone Diabły ostatecznie wygrały 3:2. Być może to sygnał, że Brazylijczyk jest gotowy, by od pierwszej minuty zagrać również na angielskich boiskach, a nie tylko w Nikozji czy Tyraspolu.
Ocena WhoScored: 7,4/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Isco (Sevilla FC)
Sevilla przegrała z Borussią Dortmund 1:4 i ta wysoka porażka przypieczętowała spodziewane już od pewnego czasu zwolnienie Julena Lopeteguiego. Isco rozegrał 62 minuty i choć starał się zrobić różnicę, to niewiele mu z tego wyszło. Nie brał udziału w akcji bramkowej (Youssef En-Nesyri trafił głową po dośrodkowaniu Alexa Tellesa), nie strzelił gola i nie zanotował asysty. Teraz będzie musiał zaznajomić się z metodami starego-nowego opiekuna pierwszej drużyny Los Nervionenses, czyli Jorge Sampaolego.
Ocena Marki: 0/3
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W pucharowym meczu z Hearts wyszedł w pierwszym składzie i jak na siebie był bardzo aktywny. Stoczył bardzo dużo pojedynków, oddał pięć strzałów (2 celne i 3 niecelne), dwukrotnie go faulowano. Najważniejsza dla niego akcja miała miejsce w 79. minucie, gdy wykorzystał podanie Christiana Kouamé i ustalił wynik meczu. Fiorentina wygrała na wyjeździe 3:0.
Ocena WhoScored: /10
Ocena SofaScore: 7,6/10

Mario Gila (Lazio)
Wrócił do podstawowego składu na mecz w Lidze Europy przeciwko Sturmowi Graz. W pierwszej połowie dosyć niespodziewanie defensywa Lazio miała sporo pracy i Mario Gila spisywał się bardzo dobrze. Hiszpan zaliczył solidne zawody. Stracił tylko jedną piłkę, a poza tym był bezbłędny. Został na boisku do 74. minuty, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Takimi występami Mario odbudowuje zaufanie w oczach trenera.
Ocena WhoScored: 6,8/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
Imanol Alguacil tym razem wystawił go na lewej stronie pomocy, choć Japończyk i tak szukał gry na całej szerokości boiska. Spotkanie z Sheriffem Tyraspol nie było jednak dobrym meczem w jego wykonaniu. Przegrywał pojedynki, zaliczył sporo strat, ani razu nie strzelał na bramkę rywali i zanotował nawet jednego kluczowego podania. Real Sociedad wygrał jednak na wyjeździe 2:0 i z kompletem zwycięstw prowadzi w swojej grupie Ligi Europy, zachowując przewagę 3 punktów nad Manchesterem United.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Marcelo (Olympiakos SFP)
Doczekał się i w końcu zadebiutował w barwach Olympiakosu. Mecz z Qarabağem w Lidze Europy zaczynał na ławce. Dostał szansę w 60. minucie i został ustawiony na skrzydle. Niestety niewiele wniósł do gry zespołu, który ostatecznie przed własną publicznością przegrał 0:3 i dalej zajmuje ostatnie miejsce w tabeli bez punktów w dorobku.
Ocena WhoScored: 5,9/10
Ocena SofaScore: 6,2/10

Zawodnik kolejki: Luka Jović