Lipsk lepszy od Celticu

Pięć z dwunastu meczów w grupie F Ligi Mistrzów jest już za nami. Po domowym meczu z Celtikiem Lipsk przesunął się na trzecią pozycję.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu RB Lipsk mierzył się u siebie z Celtikiem. Zespół z Niemiec zawiódł w dwóch ostatnich meczach i miał okazję udowodnić swoją wartość przed własną publicznością. Marco Rose ponownie nie mógł skorzystać między innymi z Daniego Olmo, ale zagrożenie pod bramką Szkotów mieli tworzyć przede wszystkim Timo Werner i Christopher Nkunku, którzy mieli za sobą bardzo dobry mecz w Bundeslidze. Obaj strzelili z Bochum po dwa gole.

W pierwszej połowie to Celtic częściej atakował, ale akcje Lipska były dużo groźniejsze. Nisko ustawiony blok defensywny i postawienie na szybkich napastników przyniosło oczekiwany skutek. Błąd przy ofensywnym stałym fragmencie gry gości uruchomił kontrę Lipska, która zakończyła się trafieniem Nkunku. Wcześniej Francuz też trafił do bramki Joego Harta, ale był minimalny spalony.

The Bhoys odrobili straty tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie. Werner stracił piłkę w środku pola, jedno podanie do przodu napędziło akcję Celticu, a gola na 1:1 strzelił Jota. Po tej akcji do głosu znów jednak regularnie dochodził Lipsk. Najpierw anulowano trafienie Szoboszlaia z powodu spalonego André Silvy, ale chwilę później prezent Niemcom sprawił Joe Hart. Angliok podał pod nogi Szoboszlaia, a chwilę później Silva z bliska ponownie dał gospodarzom prowadzenie. To nie był koniec strzeleckich popisów portugalskiego napastnika, który w 77. minucie ustalił wynik meczu.

W bardzo ważnym meczu Lipsk wygrał 3:1 i przesunął się na trzecie miejsce w tabeli. Już za sześć dni w Glasgow odbędzie się rewanż, a ewentualna wygrana może mocno przybliżyć ich do awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów.