Juvenil A tylko remisuje z Lipskiem

Real Madryt U-19 zremisował z rówieśnikami z Lipska 1:1 i spadł na drugie miejsce w grupie. Królewskim brakowało skuteczności, bo okazji stwarzali sobie bardzo dużo.

Juvenil A tylko zremisował z Lipskiem w drugiej kolejce Ligi Młodzieżowej. Królewscy byli faworytami tego spotkania i stworzyli sobie wiele okazji. Problemem było wykończenie, ale też ogromny wpływ na wynik miał bramkarz Lipska. Przez ten remis Blancos spadli na drugie miejsce w grupie, bo Szachtar pokonał Celtic i z kompletem punktów wspiął się na szczyt grupy F.

Real Madryt rozpoczął to spotkanie z debiutującymi Viníciusem Tobiasem oraz Ikerem Bravo. Od początku gospodarze przejęli inicjatywę i ruszyli do ataku. Pierwsze próby były dosyć niemrawe, ale w 24. minucie Vinícius wywalczył rzut karny. Do jego wykonania podszedł Nico Paz, lecz przegrał ten pojedynek z Nickischem. To była najlepsza okazja na gola w pierwszej połowie. Z dobrej strony pokazał się Iker Bravo, ale w ofensywie najlepsze wrażenie sprawiał Palacios. Lipsk za to nie oddał w tej części ani jednego celnego strzału.

Arbeloa nie zwlekał z roszadami w składzie i na drugą połowę posłał do boju aż trzech nowych zawodników. Królewscy znakomicie rozpoczęli, bo potrzebowali ledwie 50 sekund na zdobycie gola. Na listę strzelców wpisał się Palacios. Okazję do podwyższenia prowadzenia miał Nico, ale gości ponownie uratował Nickisch. Przewaga Realu Madryt była ogromna i wydawało się, że druga bramka jest tylko kwestią czasu. Jednak golkiper Lipska był tego dnia świetnie dysponowany. W końcówce po jednej z nielicznych akcji goście doprowadzili do remisu. Köhl podarował swojej drużynie jeden punkt.

Real Madryt – RB Lipsk 1:1 (0:0)
1:0 Palacios 46’ (asysta: Serrano)
1:1 Köhl 89’ (asysta: Meyer)

Real Madryt U-19: Piñeiro, Vinícius Tobias (David Jiménez 46’), Jacobo, Serrano, Youssef (Edgar 46’), Nico Paz, Manuel Ángel, Palacios, Pol (Chema 65’), Iker Bravo (Enrique 46’), Gonzalo (Yeray 76’).

RB Lipsk U-19: Nickisch, Ba (Bayindir 82’), Atom, Zaruba, Voigt (Meyer 69’), Schierack, Köhler (Pestel 82’), Lenz (Weber 54’), Köhl, Zajkowski, Kaufmann (Schmidhauser 69’).