5. kolejka: Barcelona zaśnie jako lider

Barcelona wygrała swoje spotkanie z Cádizem w ramach 5. kolejki Primera División, więc czas zerknąć na sytuację w tabeli.

Piąta kolejka Primera División rozpoczęła się wczoraj od spotkania Girony z Realem Valladolid, czyli dwóch beniaminków. Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli tu Katalończycy, a premierowe trafienie w ich barwach zanotował Reinier, co warto odnotować. Dzisiejsze granie zainaugurowaliśmy w Vallecas, gdzie Rayo mierzyło się z Valencią.

Następnie Espanyol podejmował fatalną w tym sezonie Sevillę. Dla obu ekip mógł to być punkt zwrotny i trzeba przyznać, że zobaczyliśmy naprawdę dobre spotkanie. Sevilla wygrywała już 3:0, po czym Espanyol zdobył bramkę na 3:1 po rzucie karnym. Gospodarze doskoczyli do rywali w drugiej połowie i sama końcówca zaś obfitowała w emocje, bo czerwoną kartkę otrzymał Erik Lamela za dość bandyckie wejście w nogi rywala. Sevilla musiała się bronić, ale z odrobiną szczęścia dowiozła pierwsze w tym sezonie trzy punkty.

Barcelona z kolei mierzyła się na wyjeździe z Cádizem i pierwsza połowa była przeciętna, zakończona bezbramkowym remisem. W drugiej połowie po świetnym podaniu Raphinhii i bramce De Jonga spotkanie to się nieco otworzyło, a Xavi chwilę później wprowadził zawodników pierwszej jedenastki. Drugiego gola bardzo pazernie dołożył Robert Lewandowski. Mecz w końcówce został przerwany aż na 55 minut, ponieważ reanimowany na trybunach był jeden z kibiców, a następnie zasłabł także inny fan. Po powrocie do gry wynik na 4:0 podwyższył najpierw po kontrze Ansu Fati, a następnie po akcji indywidualnej Ousmane Dembélé.