/ Mateo

Udane wejście Casemiro, debiut Gili i zmarnowane okazje Bale'a [VIDEO]

Pięciu zawodników związanych w niedalekiej przeszłości z Realem Madryt pojawiło się na boiskach w środku tego tygodnia. Jak im poszło?

Brahim Díaz (AC Milan)
W wyjazdowym starciu z Sassuolo spisał się poniżej oczekiwań. Oddał tylko jeden strzał (niecelny), nie potrafił napędzić ataków swojej drużyny i zaliczył tyle samo strat co celnych podań – po 8. W 57. minucie opuścił boisko. Koledzy radzili sobie jednak niewiele lepiej i ostatecznie Milan wywiózł tylko jeden punkt po bezbramkowym remisie.
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Casemiro (Manchester United)
Ma za sobą drugi mecz w barwach Czerwonych Diabłów. W wyjazdowym starciu z Leicester pokazał się z bardzo dobrej strony. W ciągu nieco ponad 30 minut zaprezentował swoje możliwości defensywne, wygrywając kilka pojedynków, ale potrafił też rozrzucić grę, dzięki czemu pomógł zespołowi w utrzymaniu prowadzenia 1:0. Ostatecznie właśnie takim wynikiem skończyło się to spotkanie, a sam Casemiro w kolejnym meczu – w niedzielę z Arsenalem – powinien wystąpić już od pierwszej minuty.
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Gareth Bale (Los Angeles FC)
Trwa słaba passa drużyny Los Angeles FC, która przegrała trzeci mecz z rzędu, tym razem 1:2 z Houston Dynamo. Bale rozpoczynał to spotkanie na ławce rezerwowych i trener posłał go na boisko w 59. minucie. Niedługo po wejściu miał znakomitą sytuację na zdobycie bramki. Uderzał głową z wygodnej pozycji, ale trafił prosto w bramkarza. W kolejnej akcji znów miał świetną okazję. Udało mu się posłać piłkę obok golkipera, jednak drużynę z Houston uratował obrońca, który zdążył wybić futbolówkę zmierzającą do siatki. Walijczyk nie rezygnował, lecz jego kolejna próba znów zakończyła się interwencją bramkarza. Skrót meczu można zobaczyć poniżej (znacznik czasowy od momentu wejścia Bale'a).
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,2/10

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W meczu z Udinese Calcio usiadł na ławce rezerwowych, czym potwierdził nieco taktykę Vincenzo Italiano wobec napastników. W weekendy od początku gra Jović, a w środku tygodnia – Arthur Cabral. We wtorkowym meczu Serb pojawił się na boisku dopiero w 86. minucie, ale miał tylko jeden kontakt z piłką. Fiorentina przegrała 0:1.

Mario Gila (Lazio)
Doczekał się debiutu w barwach Lazio. W zremisowanym 1:1 wyjazdowym meczu z Sampdorią wszedł na boisko w 81. minucie. Trudno jednak coś więcej o jego grze napisać. Zaliczył kilka kontaktów z piłką, raz przechwycił piłkę i to właściwie tyle.
Ocena SofaScore: 6,4/10

Zawodnik kolejki: Casemiro

Drużyny pozostałych zawodników, o których piszemy w cyklu „Jak grali wypożyczeni i sprzedani”, nie rozgrywały w tym tygodniu żadnych spotkań.