Walka o Europę trwa

W niedzielny wieczór piłkarki Realu Madryt pokonały Manchester City i awansowały do drugiej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła w 15. minucie była zawodniczka Obywatelek, Caroline Weir.

Królewskie od początku przejęły inicjatywę i miały dwie klarowne okazje na zdobycie bramki. Najpierw strzał po krótkim słupku Feller odbił się od defensorki City, a w kolejnej akcji Ellie Roebuck wybroniła strzał Olgi. Ataki Las Blancas zostały wynagrodzone w 15. minucie – po wrzutce Esther z prawej flanki Caroline Weir przyjęła piłkę półobrotem i z 9. metra kropnęła mocno pod poprzeczkę. W 34. minucie Szkotka zmarnowała wyśmienitą okazję do ustrzelenia dubletu–- po wrzutce z lewej strony Olgi piłkę z boku pola bramkowego w światło bramki zgrała Kathellen, a Weir z najbliższej odległości trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie i już w 51. minucie piłkarki Manchesteru City były bliskie wyrównania, jednak uderzenie Shaw wybroniła Mista. Pięć minut później próbowały odpowiedzieć Królewskie strzałem Weir po wrzutce Kenti Robles. City naciskało i w 74. minucie swoją okazję miała Raso, a w 80. futbolówka po uderzeniu Castellanos trafiła w słupek. Królewskie wytrzymały napór Angielek i mogły dobić rywalki, jednak w samej końcówce meczu uderzenie Esther wylądowało na obramowaniu bramki. Pomimo licznych okazji zarówno z jednej, jak i z drugiej strony wynik nie uległ już zmianie i podopieczne Alberto Torila mogły cieszyć się z awansu do kolejnego etapu rozgrywek.

Losowanie pięciu par drugiej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzyń odbędzie się 1 września w Nyonie. Mecze eliminacyjne zaplanowano na 20-21 oraz 28-29 września.

Manchester City – Real Madryt 0:1 (0:1)
0:1 Weir 15'

Manchester City: Roebuck; Morgan, Aleixandri (73', Houghton), Greenwood, Ouahabi (46', Stokes); Walsh, Fowler, Losada (46', Coombs); Kelly (50', Raso), Hemp i Shaw (68', Castellanos)
Real Madryt: Misa; Kenti (73', Lucia), Ivana, Sousa, Olga; Zornoza, Toletti, Weir (86', Abelleira); Feller (79', Oroz), Athenea i Esther