Bale zadebiutował w Los Angeles FC

Walijczyk wrócił do gry i w nocy spędził na murawie nieco ponad 20 minut w wygranym meczu swojej nowej drużyny.

Gareth Bale w czerwu oficjalnie został nowym piłkarzem Los Angeles FC, ale dopiero dzisiaj w nocy miał okazję zadebiutować w barwach nowego zespołu, który na wyjeździe pokonał 2:1 Nashville SC. LAFC dzięki tej wygranej umocniło się na pozycji lidera Konferencji Zachodniej MLS i mając jeden mecz rozegrany mniej, wyprzedza o punkt Austin FC.

Hiszpańskie media spodziewały się, że Bale będzie mógł zadebiutować w ubiegłym tygodniu, gdy rozegrano pasjonujące derby Los Angeles, ale wówczas Walijczyk nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych, jednak przywitał się z kibicami przed pierwszym gwizdkiem. Dziś w nocy były piłkarz Realu Madryt nie rozpoczął spotkania od pierwszej minuty, ale pojawił się na placu gry w drugiej połowie. Bale spędził na murawie nieco ponad 20 minut i nie miał większego wpływu na losy meczu, ale Amerykanie w mediach społecznościowych zachwycali się jego pojedynczymi zagraniami.

Na boisku mogliśmy oglądać też piłkarzy znany z występów w Europie, jak Carlos Vela czy Giorgio Chiellini. Los Angeles FC rozegra kolejne spotkanie 24 lipca, a ich rywalem będzie Sporting Kansas City. Drużyna Bale'a ponownie zagra jednak poza domem, więc Walijczyk musi jeszcze zaczekać na debiut przed własną publicznością.