Niemcy remisują z Węgrami

Obrońca Realu Madryt nie wystąpił w spotkaniu Niemiec z Węgrami, które zakończyło się remisem 1:1.

Węgry podejmowały reprezentację Niemiec w meczu trzeciej kolejki Ligi Narodów i było to niezwykle zacięte spotkanie. Na boisku nie zobaczyliśmy żadnego z zawodników Królewskich, ponieważ Antonio Rüdiger odpoczął i Flick zdecydował się na nieco inne rozwiązanie personalne. Blok defensorów utworzyła trójka Kehrer, Süle i Schlotterbeck. W pierwszej połowie, co odrobinę zaskakujące, lepsi na boisku byli Węgrzy. Po pokonaniu Anglii z całą pewnością chcieli utrzymać dobrą passę. Częściej uderzali na bramkę, stwarzali sobie lepsze okazje i już w 6. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Zsolta Nagy'ego, który po składnej akcji wpakował piłkę do siatki.

Niemcy odpowiedzieli bardzo szybko, bo zaledwie trzy minuty później mieliśmy już remis, gdy w polu karnym bardzo dobrze odnalazł się Jonas Hofmann i pokonał Gulacsiego. Oba gole padły bardzo szybko i konkretnych emocji w tym spotkaniu już nie mieliśmy. Warto jednak podkreślić, że to Węgrzy schodzili raczej niezadowoleni z murawy, ponieważ byli lepsi od swoich rywali. Najlepszym podsumowaniem tego była druga połowa, gdy Niemcy co prawda mieli momenty kontroli nad tym, co działo się na boisku, ale jednocześnie to gospodarze oddali aż cztery celne strzały, nie pozwalając rywalom ani razu odnaleźć się w ich własnym polu karnym.

W grupie trzeciej Ligi Narodów wszystko pozostaje więc bez zmian. W drugim spotkaniu tej kolejki Włochy zremisowały bezbramkowo z Anglią, a więc zanotowaliśmy dwa remisy i wszystkie cztery zespoły znajdują się w identycznej pozycji, jak przed tą serią gier. W następnej kolejce Niemcy zmierzą się właśnie z reprezentacją Italii.