Wygrana Castilli na koniec sezonu

W ostatnim meczu tego sezonu Castilla wygrała z rezerwami Betisu 4:0. Już wcześniej jasne było to, że drugi zespół Królewskich w kolejnym sezonie pozostanie na tym samym poziomie rozgrywkowym.

Real Madryt Castilla zakończył sezon 2021/22. Podopieczni Raúla pokonali drugi zespół Betisu 4:0, co nie powinno dziwić. Na Alfredo Di Stéfano to Królewscy byli faworytem i bez większych problemów odprawili niżej notowanego rywala.

Już od pierwszych minut bardzo dobrze wyglądał przede wszystkim Óscar Aranda, który mógł otworzyć wynik meczu w 3. minucie, ale jego mocny strzał wylądował na poprzeczce. Pomocnik Castilli popisał się jeszcze lepszym uderzeniem chwilę później. Po rzucie wolnym rozegranym na krótko strzelił zza pola karnego, ale mimo próby interwencji obrońców Betisu i bramkarza piłka zatrzepotała w siatce.

Aranda potwierdził świetną dyspozycję niedługo później. Castilla znów miała rzut wolny, a tym razem rozegranie na nie było potrzebne. 20-latek idealnie przymierzył, pozostawiając bramkarza bez żadnych szans. Po 20 minutach Real prowadził już 2:0, ale graczom Raúla ciągle było mało. Przy trzecim golu znów Aranda był jednym z bohaterów, choć tym razem „tylko” zaliczył asystę. Po jego podaniu Álvaro musiał praktycznie tylko przyłożyć nogę przed pustą bramką.

Przy tak wysokim prowadzeniu w szeregi obu zespołów wdało się mnóstwo rozluźnienia i nikt nie grał na sto procent. Sytuacji było jak na lekarstwo, ale Królewscy poszukali kropki nad i i wreszcie ją znaleźli. Niskie podanie Davida wykończył wprowadzony w przerwie Andri Guðjohnsen. W Valdebebas było dziś łatwo i przyjemnie, choć w drugiej połowie obie drużyny prezentowały treningowe nastawienie.