Chelsea z awansem do półfinału Pucharu Anglii

W wyjazdowym meczu z Middlesbrough Chelsea wygrała 2:0 i jako pierwsza zapewniła sobie awans do półfinału Pucharu Anglii.

Thomas Tuchel dokonał pięciu zmian w wyjściowej jedenastce względem spotkania Ligi Mistrzów z Lille. W składzie pojawili się Malang Sarr, Ruben Loftus-Cheek, Hakim Ziyech, Mason Mount i Romelu Lukaku. Kluczowy – i to już w pierwszej połowie – okazał się ten przedostatni. To on zaliczył dwie asysty.

Chelsea od początku grała dość spokojnie i czekała na moment, w którym może zaskoczyć rywala. Taki nadszedł już w 15. minucie, gdy po podaniu Ziyecha do Mounta ten ostatni dograł do Lukaku, który strzałem z bliska otworzył wynik meczu. Mniej więcej kwadrans później Mount dograł do Ziyecha, a ten w swoim stylu poszukał strzału lewą nogą z prawej strony boiska. Precyzyjnym uderzeniem zaskoczył bramkarza gospodarzy.

W drugiej połowie The Blues grali spokojnie, nie stwarzali już wielu dobrych okazji. Właściwie już do przerwy mogli nawet prowadzić wyżej, ale dobrych okazji nie wykorzystali Pulisic i Lukaku. Później już tylko kontrolowali to, co działo się na boisku i czekali na ostatni gwizdek sędziego.

Losowanie półfinałów Pucharu Anglii  odbędzie się jutro przed meczem Nottingham Forest z Liverpoolem (19:00). Spotkania kolejnej fazy odbędą się 16 i 17 kwietnia, czyli w weekend po meczu Chelsea z Realem w Madrycie. Obecnie w rozgrywkach FA Cup grają Southampton, Manchester City, Crystal Palace, Everton oraz wspomniane Nottingham Forest i Liverpool.

Middlesbrough – Chelsea 0:2 (0:2)
0:1 Lukaku 15’ (asysta: Mount)
0:2 Ziyech 31’ (asysta: Mount)

XI Chelsea: Mendy; Azpilicueta, T. Silva, Rüdiger, Sarr; Kovačić (69' Kanté), Lofus-Cheek; Ziyech (81’ Kenedy), Mount, Pulisic (68’ Werner); Lukaku (84’ Vale).

Nieobecni: Chilwell, Christensen, Hudson-Odoi, James i Saúl.