Fatalny występ Castilli

W 26. kolejce Primera División RFEF Castilla zasłużenie przegrała z Castellónem 0:3. Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie.

Tydzień temu Castilla rozegrała bardzo dobry mecz i wysoko wygrała. Jednak kiedy tylko rezerwy Realu Madryt mają grać na wyjeździe, stają się zupełnie inną drużyną. W dzisiejszym spotkaniu wszystko poszło źle i Castellón zapewnił sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie. Królewscy nie mieli argumentów, by przeciwstawić się rywalom. Taki wynik sprawia, że na koniec tej kolejki Castilla może się znaleźć w strefie spadkowej.

Na początku spotkania Castilla wyglądała całkiem nieźle, ale zanim zdążyła się rozkręcić, do głosu doszli gospodarze. W 12. minucie Fuidias zdołał jeszcze uchronić drużynę przed stratą gola, jednak już po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki. Stratę w bramkowej akcji zaliczył Blanco i w dużej mierze na jego konto należy zapisać to trafienie. Królewscy nie zdołali się pozbierać, więc Castellón kontynuował ataki, co zaowocowało podwyższeniem prowadzenia. Koné skupił na sobie uwagę kilku zawodników, a futbolówka znalazła się pod nogami doświadczonego Pablo Hernándeza, który takiej okazji nie mógł zmarnować.

Gospodarze nie spuszczali z tonu, tylko zaciekle atakowali rozbitą Castillę. Podopieczni Raúla chaotycznie się bronili, a po chwili leżeli na deskach. Koné wyprowadził trzeci cios i stało się jasne, że Królewscy wrócą do Madrytu z pustymi rękami. Pozostawało skupić się na uniknięciu całkowitej kompromitacji. Trudno sobie wyobrazić gorszą pierwszą połowę.

Castilla wyszła na drugą połowę bez zmian, co mogło trochę dziwić, szczególnie że obraz gry był przedłużeniem pierwszej części. Przewaga Castellónu była bezsprzeczna. Raúl dopiero w 58. minucie przeprowadził potrójną zmianę i już w pierwszej akcji mogło to przynieść skutek. Peter urwał się obrońcom, chciał dograć do Álvaro, ale w ostatnim momencie podanie przeciął obrońca gospodarzy. Niestety, później Campos mógł być spokojny w bramce, bo madrytczycy nie byli w stanie przebić się przez defensywę rywali. Wynik już nie uległ zmianie. Całkowicie zasłużone zwycięstwo Castellónu.

Castellón – Real Madryt Castilla 3:0 (3:0)
1:0 Dani Torres 14’
2:0 Pablo Hernández 26’
3:0 Koné 38’ (asysta: Pablo Hernández)

Castellón: Campos, Dani Torres, Diori, Sibille, Salva Ruiz, Moyano (José Mas 83’), Borja Martínez, Koné (Kandoussi 73’), Pablo Hernández (Aarón Romero 83’), Esquerdo (Blesa 73’), Cubillas (Mario Barco 67’).

Real Madryt Castilla: Fuidias, Miguel Gutiérrez (Mario Martín 78’), Rafa Marín, Gila, Santos (Peter 58’), Morante (Aranda 58’), Blanco, Dotor (Álvaro Rodríguez 58’), Arribas (David González 78’), Marvin, Latasa.