/ ostricz, Leszczu, KRot

Dobre występy Kubo i Ødegaarda

Tym razem żaden z zawodników związanych z Realem Madryt nie zaliczył gola ani asysty. Kubo rozegrał bardzo dobre spotkanie, ale jego drużyna przegrała. Jak spisali się pozostali?

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na domowy mecz z Udinese i spisał się całkiem nieźle, choć ostateczny wynik korzystny dla Milanu nie jest. Brahim był bardzo aktywny, często wchodził w pojedynki z rywalami, choć niecałą połowę z nich przegrał. Do tego dorzucił dwa kluczowe podania, ale ze swojego występu ostatnie zadowolony być nie może, bo jego ekipa zremisowała z rywalami 1:1 i kolejny raz straciła dystans w walce o tytuł.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Kolejny dobry występ obrońcy. W andaluzyjskich derbach z Granadą Chust spisał się bez zarzutu i Cádiz zachował czyste konto. Defensywa nie miała zbyt wiele pracy, bo rywale jeszcze w pierwszej połowie obejrzeli czerwoną kartkę i przez dużą część meczu ograniczali się do defensywy. Jednak kiedy już Granada ruszała do ataku, Chust i spółka radzili sobie ze spokojem. Znów zawiodła ofensywa Cádizu i spotkanie zakończyło się bezbrakowym remisem. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk był najlepszym graczem Mallorki w spotkaniu z Valencią. Stwarzał duże zagrożenie na prawej flance, zanotował pięć kluczowych podań oraz pięć udanych dryblingów, a do tego pięciokrotnie uderzał na bramkę rywala. W 52. minucie mógł zaliczyć bardzo ładną asystę, jednak jego dobrego podania nie potrafił wykorzystać Jaume Costa. Ostateczne Mallorca przegrała u siebie 0:1, ale Kubo ma za sobą jeden z najbardziej spektakularnych występów w tym sezonie.
Ocena Asa: 3/3
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 7,9/10

Borja Mayoral (Getafe CF)
W starciu z Deportivo Alavés usiadł na ławce rezerwowych, a Quique Sánchez Flores postawił na niego w 62. minucie, gdy Getafe przegrywało u siebie 1:2. Niedługo później przepięknym strzałem popisał się Enes Ünal, który doprowadził do remisu. Mayoral nie zaliczył udanego wejścia i nie wniósł do gry zbyt wiele.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,2/10

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
Hiszpan spędził na murawie pełne 90 minut w meczu Fiorentiny z Sassuolo. Niestety już w 19. minucie został łatwo ograny przez Hameda Juniora Traorè i po tej sytuacji gospodarze wyszli na prowadzenie. Obrońca nie miał łatwego życia z pomocnikiem Sassuolo, jednak poza tą jedną sytuacją nie popełnił większego błędu w defensywie. Tradycyjnie starał się podłączać do akcji ofensywnych, notując trzy kluczowe podania oraz jeden udany drybling. Ostatecznie Fiorentina przegrała na wyjeździe 1:2, a skrót z tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Reinier (Borussia Dortmund)
W czwartkowym spotkaniu z Rangersami wszedł na boisko w 69. minucie, gdy jego zespół potrzebował dwóch bramek do doprowadzenia do dogrywki. Wynik meczu już się jednak nie zmienił i dortmundczycy zremisowali na wyjeździe 2:2 i odpadli z Ligi Europy. Reinier miał kilkanaście kontaktów z piłką, ale unikał ryzyka i ostatecznie nie zrobił żadnej różnicy. Można go za to pochwalić za pracę w defensywie.
Ocena WhoScored: 6,4/10

W weekend dostał mniej czasu i w wyjazdowym starciu z Augsburgiem wszedł na murawę w 81. minucie. Tym razem także nie wpłynął w żaden sposób na wynik, ale zagrał gorzej niż trzy dni wcześniej. Połowa jego kontaktów z piłką zakończyła się stratą. Nie dał trenerowi argumentu, by stawiał na niego częściej, co niespecjalnie powinno dziwić.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
W potyczce z macierzystym klubem nieźle się spisał. W obronie nie pozostawiał wiele miejsca atakującym Realu Madryt. Chętnie atakował, choć z różnym skutkiem. Zagrał na niezłym poziomie, ale nie pokazał swojej najlepszej dyspozycji.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Sergio Ramos (PSG)
Hiszpan ciągle zmaga się z problemami zdrowotnymi i nie został powołany na starcie z AS Saint-Étienne, które paryżanie wygrali 3:1.

Martin Ødegaard (Arsenal)
Martin pojawił się od pierwszej minuty w meczu z Wolves i zagrał bardzo dobre spotkanie. Rozdzielał piłki, kontrolował tempo gry i posyłał świetne prostopadłe podania do przodu. Miał dwa kluczowe podania, a jeden z jego strzałów wylądował na poprzeczce. Arsenal długo musiał odwracać wynik meczu, ale ostatecznie dzięki trafieniu samobójczym bramkarza gości w 94. minucie wygrał to spotkanie 2:1.
Ocena WhoScored: 7,3/10

Raphaël Varane (Manchester United)
Po problemach zdrowotnych w poprzednich tygodniu wrócił do pierwszego składu w starciu z Atlético Madryt w Lidze Mistrzów. Nie mógł narzekać na nudę. Był zawodnikiem, który zaliczył najwięcej kontaktów z piłką w tym spotkaniu. Przy straconym golu chyba się nie spodziewał, że zza jego pleców wyskoczy João Félix. Później spisywał się dobrze. Tradycyjnie brakowało go przy stałych fragmentach w ofensywie. Skrót tego meczu można zobaczyć tutaj.

Francuz rozegrał również całe spotkanie z Watfordem. Tam pracy miał oczywiście znacznie mniej, ale kiedy rywale ruszali do ataku, Varane nie popełnił błędu, chociaż przytrafiały się mu też niepewne interwencje. Czerwone Diabły zachowały czyste konto, jednak w ataku, mimo mnóstwa okazji, nie udało im się trafić do siatki. Skrót tego meczu można zobaczyć tutaj.

Zawodnik kolejki: Takefusa Kubo