Juvenil A w ćwierćfinale Pucharu Króla

Juvenil A wykonał kolejny krok w walce o młodzieżowy Puchar Króla. W 1/8 finału madrytczycy pokonali na wyjeździe Villarreal 2:1.

Zakończyła się rywalizacja w 1/8 finału młodzieżowego Pucharu Króla. Rozgrywki w nowej odsłonie znacznie skróciły sezon drużyn do lat 19. O awansie do kolejnej rundy decydowało pojedyncze spotkanie, a gospodarze byli wyłaniani na zasadzie losowania. Jednak przywilej rozgrywania spotkania na własnym obiekcie wcale nie okazał się mocnym argumentem. Tylko Tenerife oraz Levante awansowały do ćwierćfinału, grając u siebie. W pozostałych przypadkach lepsi okazywali się goście. W tym gronie znalazł się również Real Madryt, który pokonał Villarreal 2:1.

Królewscy rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę. Najpierw Nico Paz postraszył rywali, uderzając w poprzeczkę. Później madrytczycy wyprowadzili perfekcyjny kontratak. Minęło 13 sekund od momentu wykonania rzutu rożnego przez Villarreal do chwili, kiedy Salazar dał Realowi Madryt prowadzenie. Niedługo później Blancos podwyższyli prowadzenie. Znów zrobili to błyskawicznie. Od przejęcia piłki na połowie rywala minęło zaledwie 6 sekund do świetnego strzału Bruno Iglesiasa.

W drugiej połowie Villarreal walczył o odrobienie strat. Udało mu się zdobyć kontaktowego gola, chociaż spory był w tym udział bramkarza Królewskich. Hinojosa dośrodkował z rzutu rożnego, a Piñeiro tak niefortunnie próbował złapać piłkę, że znalazła się ona w bramce. Kolejne próby gospodarzy nie przyniosły sukcesu i to Real Madryt zagra w ćwierćfinale.

Villarreal – Real Madryt 1:2 (0:2)
0:1 Salazar 28’ (asysta: Víctor Muñoz)
0:2 Bruno Iglesias 34’ (asysta: Mario Martín)
1:2 Diego Piñeiro 72’ (samobójczy)

Villarreal U-19: Pereda, Segura, Ángel Mateo, Espigares, Navarro, Clavijo, Yoldi (Linares 75’), Carril, Hinojosa (Ferreres 85’), Emiliano García (Pomba 75’), Bachuri (Mariano 57’).

Real Madryt U-19: Diego Piñeiro, Serrano, Marvel, Asencio, Álex Jiménez, Villar, Mario Martín, Víctor Muñoz (Gonzalo García 75’), Nico Paz (Manuel Ángel 65’), Bruno Iglesias, Salazar (Carbonell 81’).