Real wygrywa z Rayo

W meczu 26. kolejki La Ligi Real Madryt wygrał na wyjeździe z Rayo Vallecano 1:0. Jedynego gola strzelił Karim Benzema, który wykorzystał podanie Viníciusa.

Trudno w ostatnich dniach skupić się na sporcie, dlatego zadanie piłkarzy w tych dniach jest nieco utrudnione. Real Madryt wyglądał jednak bardzo podobnie do tego, jak prezentował się tydzień temu, dwa, trzy… i tak dalej.

O pierwszej połowie zbyt wiele napisać nie można. Znów były jakieś sytuacje, także takie całkiem dobre, które mogły lub powinny skończyć się golami (Asensio w pierwszej minucie i Benzema w końcówce). Real miał przewagę w pierwszej połowie, ale nie potrafił tego wykorzystać. Rayo potrafiło się odgryźć, oddało w pierwszych 45 minutach aż 13 strzałów. Do przerwy było jednak tak jak zawsze w ostatnim czasie. Kolejne 0:0.

Po przerwie nie było zmiany na plus, a wręcz przeciwnie. Rayo lepiej weszło w drugą połowę, a po stronie Realu nie było widać żadnego progresu. O zmianę jeszcze w pierwszej części meczu aż prosił się Casemiro, a po swoim beznadziejnym zachowaniu i wejściu w Óscara Valentína dostał tylko żółtą kartkę i wreszcie zszedł z boiska. Za niego pojawił się Fede Valverde, który jak zawsze zagrał o klasę lepiej niż piłkarz, którego akurat zastąpił.

Jeszcze w 80. minucie Óscar Trejo mógł strzelić gola na 1:0, ale po raz kolejny doskonale spisał się Thibaut Courtois. Chwilę później Realowi wreszcie wyszło dosłownie wszystko. Rodrygo do Benzemy, Benzema do Viniego, Vini do Benzemy, Benzema do pustej bramki. Najlepsza akcja Królewskich była też tą najważniejszą.

I to dziś na szczęście wystarczyło. I słowo „szczęście” nie jest tu nie na miejscu.

Rayo Vallecano – Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 Benzema 83' (asysta: Vinícius)

Rayo: Luca; Balliu, M. Suárez, Catena, Fran García; Comesaña, Ó. Valentín (65. Ciss); Bebé (73' Isi), Trejo (85' Nteka), Á. García (85' Sylla), Guardiola (73' Falcao).
Real Madryt: Courtois; Carvajal, Militão, Nacho, Mendy; Casemiro (61' Valverde), Kroos, Modrić (88' Ceballos); Asensio (80' Rodrygo), Vinícius (88' Camavinga), Benzema.