/ Leszczu, Mateo, KRot

Gole Mayorala i Frana Garcíi, dobry mecz Chusta

Víctor Chust rozegrał dobre spotkanie przeciwko Getafe, a bramki dla swoich ekip zdobyli Borja Mayoral oraz Fran García. Jak poszło pozostałym?

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan pojawił się w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Salernitaną, ale po raz kolejny nie pokazał się z najlepszej strony. Był aktywny i często pokazywał się do gry, ale równie często tracił piłkę i można było odnieść wrażenie, że sam jest sfrustrowany swoim występem. Zszedł z boiska jako jeden z pierwszych, zmieniony już w 61. minucie przy wyniku 1:1. Ostatecznie Milan zremisował z beniaminkiem 2:2.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Sergio postanowił zmienić taktykę Cádizu na mecz z Getafe i postawił na grę trójką obrońców. Jednym z nich był Chust, który kolejny raz spisał się bardzo dobrze. Mogą dziwić niskie oceny od Marki i Asa, bo Víctor nie popełniał błędów. Przy straconym golu nie miał żadnego udziału, a był za to zawodnikiem z największą liczbą kontaktów z futbolówką w zespole Andaluzyjczyków. Trzymał się bliżej lewej strony boiska i tam gracze Getafe mieli problem z przebiciem się w pole karne. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,3/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
W starciu z Betisem na Estadio Benito Villamarín pomocnik nie wyróżniał się tak, jak w poprzednich spotkaniach. Raz uderzył na bramkę rywala i zanotował jeden udany drybling, a dodatkowo mógł trochę lepiej zachować się przy pierwszej bramce dla Betisu. Japończyk nie błyszczał i został zmieniony już w przerwie, a Mallorka przegrała 1:2.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,3/10

Borja Mayoral (Getafe CF)
Coraz lepiej czuje się w Getafe. Po raz drugi z rzędu wyszedł w pierwszym składzie i już na początku spotkania z Cádizem po jego strzale Negredo zagrał piłkę ręką, a arbiter podyktował rzut karny, który wykorzystał właśnie Mayoral. Poza tą akcją nie pokazał jednak zbyt wiele i zszedł z boiska w 68. minucie. Getafe zremisowało 1:1. Skrót meczu i trafienie napastnika można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
Hiszpan spędził na murawie pełne 90 minut w meczu Fiorentiny z Atalantą. Zanotował łącznie trzy odbiory i nie popełnił żadnego znaczącego błędy w obronie. Tym razem nie podłączał się tak często do akcji ofensywnych swojego zespołu, jednak dobrze wywiązał się z zadań defensywnych i w ogólnym rozrachunku rozegrał solidne spotkanie. Fiorentina wygrała u siebie z Atalantą 1:0.
Ocena WhoScored: 6,8/10

Reinier (Borussia Dortmund)
W meczu Ligi Europy usiadł na ławce rezerwowych, gdy jego drużyna mierzyła się u siebie z Rangersami. Wszedł na boisko przy wyniku 2:4, był przy piłce kilka razy, ale nie wpłynął na wynik spotkania. Dortmundczycy przegrali dwiema bramkami i mają spory problem przed rewanżem.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Brazylijczyk z ławki rezerwowych obejrzał popis swoich kolegów w starciu z Borussią Mönchengladbach. Zespół Marco Rose rozbił imienniczkę aż 6:0, ale Reinier nie pojawił się na boisku nawet na minutę.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Mógł zostać bohaterem Rayo, ponieważ w wyjazdowym starciu z Elche to właśnie po jego strzale madrytczycy wyszli na prowadzenie. Nie potrafili jednak utrzymać prowadzenia i ostatecznie przegrali 1:2. Fran dobrze się spisał, był jak zwykle uważny w obronie i aktywny w ataku. Jego gola i skrót meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,5/10

Sergio Ramos (PSG)
Były kapitan Królewskich ciągle zmaga się z problemami zdrowotnymi i nie znalazł się w kadrze PSG zarówno na mecz z Realem w Paryżu, jak i na sobotnie starcie z Nantes, które Les Parisiens przegrali 1:3.

Martin Ødegaard (Arsenal)
Za Norwegiem dobre spotkanie przeciwko Brentford. Tradycyjnie już świetnie rozgrywał piłkę, a kilka jego akcji dwójkowych z Saką zasługuje na oprawienie w ramkę. Do tego oddał trzy strzały, ale na minus zdecydowanie ogromna wprost liczba strat – aż 16. Nie miał bezpośredniego udziału przy żadnej z bramek, ale jego występ mógł się podobać. Arsenal pokonał rywali 2:1.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Raphaël Varane (Manchester United)
Nie zagrał w meczu z Brighton, bo skarżył się na problemy żołądkowe. W jego miejsce wskoczył Lindelöf i Czerwone Diabły wygrały 2:0. W weekend Francuz jeszcze najwyraźniej nie odzyskał pełni sił, bo starcie z Leeds rozpoczynał na ławce rezerwowych. Wszedł dopiero w 85. minucie, zmieniając Cristiano Ronaldo. Nic więcej o jego występie nie można napisać, bo ani razu nie miał kontaktu z futbolówką.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Zawodnik kolejki: Fran García