/ Leszczu, Mateo, ostricz

Strzał Kubo daje wygraną, gol Mayorala z Atlético [VIDEO]

W ubiegłym tygodniu dobre zawody rozegrali Borja Mayoral czy Takefusa Kubo. Hiszpan strzelił gola z Atlético, a uderzenie Japończyka zapewniło Mallorce trzy punkty w starciu z Athletikiem.

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na domowe starcie z Sampdorią i zanotował raczej słaby występ. Tracił często piłkę, przegrał aż 8 pojedynków z dziesięciu i choć starał się być aktywny, to nie dał nic konkretnego swojej ekipie, a do tego złapał żółtą kartkę. Jako jeden z pierwszych zszedł z boiska już w 57. minucie. Milan ostatecznie wygrał 1:0.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Jego miejsce w podstawowym składzie wydaje się pewne. Víctor zaliczył kolejny bardzo solidny występ, a Cádiz zachował czyste konto. Obrońca nie popełniał błędów, zdołał przeciąć wiele akcji Celty, a w świetnej dyspozycji był również Ledesma, który obronił rzut karny. Problemem Andaluzyjczyków jest ofensywa. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, co przybliża Cádiz do spadku. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,2/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
W starciu z Athletikiem pomocnik był aktywny i jak zwykle starał się brać udział w atakach swojego zespołu. Oddał cztery strzały oraz zanotował cztery kluczowe podania, jednak kibice najbardziej będą wspominać jego akcję z 87. minuty spotkania. Po strzale Japończyka piłka trafiła w słupek, ale odbiła się jeszcze od bramkarza rywali i ostatecznie wylądowała w siatce. Co prawda bramka ta została oficjalnie zaliczona jako trafienie samobójcze Unaia Simóna, ale z całą pewnością Kubo został jednym z bohaterów Mallorki, która wygrała 3:2.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,1/10

Borja Mayoral (Getafe CF)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na Wanda Metropolitano i był jednym z bohaterów pierwszej połowy, która skończyła się wynikiem 3:3. Mayoral zdobył pierwszą bramkę dla Getafe, a później po jego dobrym zagraniu na skrzydło i zagraniu ręką Lemara arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Enes Ünal. Ostatecznie Getafe przegrało 3:4, a decydującego gola w 89. minucie strzelił Mario Hermoso. Skrót tego spotkania i najlepsze zagrania 24-latka można zobaczyć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,6/10

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
W środku tygodnia Hiszpan rozegrał pełne spotkanie przeciwko Atalancie w ćwierćfinale Pucharzu Włoch. Zanotował dwa udane odbiory i nie popełnił żadnego większego błędu w defensywie. Dodatkowo zaliczył dwa kluczowe podania, a Fiorentina wygrała 3:2.

W poniedziałek Fiorentina mierzyła się na wyjeździe ze Spezią. Obrońca zaliczył w tym spotkaniu jeden udany odbiór i był pewną postacią w defensywie, a czasami mogliśmy go oglądać również w polu karnym rywala. Hiszpan zaliczył również cztery kluczowe podania i widać było, że starał się podłączać do akcji ofensywnych swojego zespołu. Ostatecznie zanotował udane zawody, Fiorentina wygrała na wyjeździe 2:1.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Reinier (Borussia Dortmund)
W wyjazdowym starciu z Unionem Berlin Brazylijczyk wszedł na boisko w 90. minucie, gdy dortmundczycy prowadzili już 3:0. Miał trzy kontakty z piłką i nie zrobił żadnej różnicy. Wynik nie uległ już zmianie.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
W środku ubiegłego tygodnia jego zespół rozgrywał pierwsze spotkanie półfinałowe Pucharu Króla. Rayo przegrało u siebie z Betisem 1:2, ale Fran zanotował niezłe spotkanie. Uniknął większych błędów w obronie, a wiele akcji przechodziło właśnie przez niego. Oddał dwa strzały, ale oba były niecelne.
Ocena Asa: 1/3

Sergio Ramos (PSG)
Były kapitan Królewskich ciągle zmaga się z problemami zdrowotnymi i nie został powołany na spotkanie ze Stade Rennais, które paryżanie wygrali 1:0.

Martin Ødegaard (Arsenal)
Norweg pojawił się w pierwszym składzie na trudne, wyjazdowe spotkanie z Wolverhampton. Zagrał bardzo dobre spotkanie, był niezwykle aktywny, posłał dwa kluczowe podania i pomagał Kanonierom utrzymać się przy piłce, a do tego zanotował nawet dwa odbiory. Rozegrał 68 minut, by następnie zostać zmienionym, ale miał spory wkład w ostateczną wygraną 1:0 nad bezpośrednim rywalem w walce o TOP4.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Raphaël Varane (Manchester United)
Miał pecha w spotkaniu z Burnley. Strzelił tam swojego pierwszego gola w barwach Czerwonych Diabłów, ale sędzia dosyć kontrowersyjnie tego trafienia nie uznał z powodu spalonego Maguire’a. W defensywie spisywał się bez zarzutu, a stracony gol nie wędruje na jego konto. Miał jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki przy stanie 1:1, ale nie udało się i na debiutanckie trafienie musi jeszcze poczekać. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,7/10

W starciu z Southampton znów rozegrał 90 minut. Tym razem można mieć do niego pewne zastrzeżenia przy straconej bramce, bo dał się wyciągnąć z linii obrony. Poza tym bez zarzutu w defensywie, która miała sporo pracy, szczególnie w drugiej połowie. W ofensywie Francuza nie było, piłka przy stałych fragmentach nie znajdywała go w polu karnym. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.

Zawodnik kolejki: Takefusa Kubo