PSG wygrywa w ostatnim teście przed Realem

Paris Saint-Germain w ostatnim teście w lidze przed starciem z Realem Madryt wygrało ze Stade Rennais. Zwycięską bramkę zdobył Kylian Mbappé.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli goście, ale przy ich 2-3 groźniejszych akcjach dobre parady zaliczał Keylor Navas. Gospodarze po czasie przejęli pełną kontrolę i ograniczyli kontry wysoko grające Stade Rennais, ale mieli problem z wykreowaniem sytuacji. Pierwszy strzał PSG oddało w 35. minucie, a najlepszą okazję miało pod koniec pierwszej połowy, gdy Kylian Mbappé wygral pojedynek indywidualny i trafił w słupek, a dobitkę Xaviego Simonsa obronił wracający defensor. Les Parisiens po bezbramkowej pierwszej połowie zostali pożegnani przez kibiców gwizdami.

W drugiej połowie PSG przeszło z ustawienia 4-3-3 na system 4-2-3-1 z Mbappé w ataku i Messim na mediapuncie. To Stade Rennais ponownie otworzyło połowę od świetnej akcji, ale Santamaria nie trafił w bramkę po uderzeniu wolejem. Scenariusz był podobny i znowu po czasie PSG lepiej kontrolowało sytuację. Najlepszą okazję w 64. minucie miał Mbappé, który bez problemu ograł rywala i wyszedł przed bramkarza, ale uderzył mocno ponad bramką. Po minucie Francuz ponownie stanął sam z Alemdarem i obiegając bramkarza trafił do siatki. Sędzia wskazał pozycję spaloną, co potwierdził VAR.

Zmiany na czele z wprowadzeniem Di Maríi, który zapewne zagra we wtorek od pierwszej minuty, nie dały oczekiwanego impulsu, a gospodarze nie potrafili stworzyć sobie kolejnej klarownej sytuacji. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, Stade Rennais w doliczonym czasie gry nie wykorzystało swojej kontry i nadziało się na odpowiedź gospodarzy, którą po asyście Messiego strzałem po długim słupku wykończył Mbappé.

PSG ma w tabeli 16 punktów przewagi nad Marsylią i 17 oczek nad Nice przy meczu rozegranym więcej. W kolejnym starciu po spotkaniu z Realem ekipa Pochettino zmierzy się na wyjeździe z dziesiątym Nantes.

Paris Saint-Germain 1:0 Stade Rennais
1:0 Mbappé 90' (asysta: Messi)

PSG: Keylor Navas; Hakimi (84', Kehrer), Marquinhos, Kimpembe, Bernat (84', Mendes); Paredes (83', Icardi), Draxler (66', Di María), Verratti; Xavi Simons (66', Wijnaldum), Messi i Mbappé
Stade Rennais: Alemdar; Traoré, Omari, Aguerd, Meling; Santamaria, Martin, Majer (86', Truffert), Bourigeaud (80', Sulemana); Terrier (89', Assignon) i Laborde (80', Guirassy)

W kadrze z powodu zawieszenia zabrakło Danilo, a odpoczynek po Pucharze Narodów Afryki dostali Abdou Diallo i Idrissa Gueye. Poza tym w raporcie medycznym znaleźli się Sergio Ramos, Ander Herrera i Neymar. Obrońca wznowił przebieżki na murawie, a decyzje w sprawie kolejnych działań mają zostać podjęte w ciągu dwóch kolejnych dni. Pomocnik pracuje indywidualnie na murawie i może wznowić treningi z grupą w niedzielę. Z kolei atakujący powoli wraca do pracy z grupą i realizuje też dodatkowe ćwiczenia indywidualne.