Oceny zawodników po meczu z Granadą

Real Madryt wygrał u siebie z Granadą 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Jak zawsze był bardzo pewny na linii, a najgroźniejszy strzał gości obronił już na początku spotkania. Nie miał wiele pracy. Przytrafiła mu się za to pomyłka przy wyprowadzaniu akcji, ale na szczęście rywal nie potrafił tego wykorzystać.

2. Carvajal

Gdy jest na boisku, prawa obrona przestaje być problemem. Wrócił do jedenastki po kolejnych kłopotach zdrowotnych i dobrze sobie poradził, choć w końcówce wyraźnie opadł z sił. Prawa strona należała do niego. Gdy Real atakował, zmieniał się w pomocnika, a gdy bronił, radził sobie bez zarzutu. Zaspał właściwie tylko raz, ale na szczęście Uzuni fatalnie uderzył. To właśnie po jego zagraniu Neva niemal strzelił gola samobójczego. Była to prawdopodobnie najlepsza okazja Królewskich w pierwszej połowie.

3. Militão

Kolejny bardzo dobry występ Brazylijczyka. Nie było może idealnie, w obronie zdarzyło mu się spóźnić z asekuracją, ale z nawiązką odrobił to na połowie przeciwnika. Dzięki jego nieustępliwości piłka trafiła do Asensio, który wykorzystał to najlepiej, jak tylko mógł. Militão zaliczył dzięki temu drugą asystę w tym sezonie ligowym.

4. Alaba

Dobry występ Austriaka, który mimo wszystko raczej się nie wyróżniał. Próbował pomagać partnerom z przodu, zwłaszcza w drugiej połowie i w związku z tym miał więcej pracy w ofensywie niż defensywie. Potrafił też dobrze podłączyć się do ataku, ale wtedy zamiast strzału prawą nogą zdecydował się na podanie do Modricia, który został zablokowany.

12. Marcelo

Na początku meczu zaspał, ale mimo wszystko nie był to zwiastun wielkich problemów po lewej stronie obrony. Poza tą jedną akcją nie można zarzucić mu pasywności w obronie. Zaliczył pięć udanych interwencji w defensywie (najwięcej w zespole, tyle co Modrić), wygrał wszystkie pojedynki na ziemi (9/9). Przytrafiały mu się straty, ale mimo wszystko obawy co do jego dyspozycji były wczoraj zdecydowanie na wyrost. Nie zagrał wielkiego meczu, ale i nie zawiódł.

25. Camavinga

Już w pierwszej akcji mógł sprawić rywalowi prezent przez nieuważną zabawę z piłką. Nie zanotował złej pierwszej połowy, ale to właśnie jego Carlo Ancelotti wskazał jako element do zmiany w przerwie. Przed nim ciągle sporo nauki.

10. Modrić

Niezbyt dobrze wyglądał w pierwszej połowie i wydawało się, że to właśnie w jego miejsce może wejść Valverde. Po przerwie Luka był jednak dużo lepszy, pomagał też w defensywie, gdy było to konieczne. Zmiana pozycji Kroosa i przesunięcie go bliżej lewej strony wyszła mu na dobre. Ładnie odegrał też do Hazarda, gdy sędzia podyktował rzut karny. Ostatecznie arbiter zmienił decyzję, co nie zmienia faktu, że było to najlepsze zagranie Modricia w tym spotkaniu.

8. Kroos

Zaczął mecz na swojej standardowej pozycji i to właśnie stamtąd posłał dobrą piłkę do Carvajala, zanim obrońca Granady uderzył w poprzeczkę swojej bramki. Dość spokojny mecz Kroosa, który próbował też znaleźć sposób na bramkarza gości, ale nie udało mu się to ani po strzale z ostrego kąta, ani po rzucie wolnym.

11. Asensio

Zachował miejsce w pierwszym składzie i zasłużył na miano lidera ataku. Pod nieobecność dwóch najlepszych strzelców Realu z bardzo dużą częstotliwością próbował uderzać i jeden z jego pocisków zaskoczył bramkarza. Oddał aż osiem strzałów, w tym aż sześć celnych. Mógł skończyć mecz z bardziej imponującym dorobkiem, ale Maximiano był w bardzo dobrej dyspozycji. Gdyby nie przypadkowy faul Fede, pewnie mógłby cieszyć się także z asysty.

21. Rodrygo

Trudno było dostrzec w jego grze jakiś konkret. Próbował różnych rzeczy, także zejścia na lewą nogę czy gry z klepki, ale rezultat był kiepski. Nie jest ostatnio w zbyt dobrej dyspozycji, a wczoraj nie potrafił odpowiednio zastąpić Viníciusa.

22. Isco

Teoretycznie występował jako środkowy napastnik, ale często szukał gry poza polem karnym przeciwnika. O tym, że nie jest „dziewiątką” zapomnieli chyba jego partnerzy z zespołu, którzy na początku z uporem maniaka zagrywali ze stałych fragmentów właśnie na niego. Nie był to zły występ. Miał najwięcej podań kluczowych i udanych dryblingów z całego zespołu.

15. Valverde

Jego wejście odmieniło oblicze tego meczu. Biegał jak szalony nie tylko wtedy, gdy Real miał piłkę, ale także – a może przede wszystkim – gdy trzeba było wysoko naciskać rywala. Szkoda, że nie dołożył do tego występu trafienia, bo jego sytuacja z samego początku drugiej części meczu byłaby stuprocentowa. Niestety – przynajmniej według arbitra, bo powtórki niewiele wyjaśniły – sfaulował rywala, gdy miał już wygraną pozycję.

7. Hazard

Jego wejście wniosło sporo ożywienia. Już na początku meczu po jego akcji niezłą szansę miał Jović, później Hazard dobrze odnalazł się po wywalczeniu piłki przez Serba i dograniu Modricia, gdy był faulowany w groźnej strefie. W końcówce popisał się indywidualnym rajdem i dobrym podaniem do Jovicia w pole karne. Dał trenerowi argumenty, by w jego hierarchii przeskoczył Rodrygo.

16. Jović

Najgorsza wersja Jovicia to ta, gdy chowa się między obrońcami i znika na długie minuty. Wczoraj na szczęście było inaczej. Szukał strzału, oddał aż cztery uderzenia (dwa zablokowane i dwa niecelne), ale też to jego zaangażowanie w pressing przyniosło sytuację z rzutem wolnym. Dał nie najgorszą zmianę, ale nie było w tym fajerwerków.