Stracona szansa na zwycięstwo

W 21. kolejce Primera División RFEF Castilla podzieliła się punktami z Barceloną B. Królewscy prowadzili już 2:0, ale nie utrzymali korzystnego wyniku do końca.

Castilla po raz drugi w tym sezonie tylko podzieliła się punktami z rezerwami Barcelony. Dzisiaj Królewscy prowadzili już 2:0, ale nie zdołali utrzymać tego prowadzenia do końca. Co prawda mieli utrudnioną sytuację po czerwonej kartce dla Pablo Ramóna, jednak i tak szkoda straconej szansy na zwycięstwo w małym Klasyku. Jeden punkt nie poprawia za bardzo sytuacji podopiecznych Raúla w tabeli. Warto jeszcze dodać, że na stadionie imienia Johana Cruyffa pojawiło się nieco ponad 4,5 tysiąca widzów, co jest nowym rekordem obiektu.

Początek meczu był dosyć spokojny, a pierwszą szansę stworzyła sobie Barcelona w 10. minucie. Chwilę wcześniej kontuzji doznał Balde i grający chwilowo w osłabieniu gospodarze zdołali posłać dobrą piłkę do Jutgli, który minimalnie spudłował. Później z dystansu próbował Kays Ruiz, lecz Fuidias bez problemów poradził sobie z tym uderzeniem. Dopiero wtedy pierwszy raz do ataku ruszyła Castilla. Dobrze na prawym skrzydle pojawił się Marvin, rozegrał piłkę z Arribasem, ale obrońcy uniemożliwili skrzydłowemu oddanie skutecznego strzału. W 24. minucie Królewscy wyszli na prowadzenie. Peter dośrodkował z lewej strony, Comas nieczysto wybijał piłkę, która trafiła pod nogi Latasy. Napastnik madrytczyków pięknym strzałem pokonał Tenasa.

Odpowiedź Barçy mogła być natychmiastowa. W znakomitej sytuacji znalazł się Matheus, jednak jego uderzenie głową z kilku metrów przeleciało nad poprzeczką. W 30. minucie murawę musiał opuścić Rafa Marín. Obrońca doznał kontuzji i nie był w stanie kontynuować gry. To było duże osłabienie dla linii defensywnej Królewskich. Następnie czerwoną kartkę obejrzał jeden z członków sztabu trenerskiego Barcelony za protesty. Gospodarze mieli groźny rzut wolny, ale Fuidias był na posterunku.

Po zmianie stron Castilla szybko podwyższyła prowadzenie. Dotor dośrodkował piłkę na drugi słupek, a tam idealnie odnalazł się Latasa, który z ostrego kąta trafił do siatki. To było jego szóste trafienie w tym sezonie, dzięki czemu zrównał się z Arribasem. Kolejne minuty należały do gospodarzy, ale bez groźnych sytuacji w polu karnym Castilli. W 65. minucie zrobiło się gorąco po uderzeniu Jutgli. To było tylko ostrzeżenie, ale chwilę później Matheus zdobył kontaktową bramkę. Barça rzuciła się do walki o wyrównanie. Królewscy cofnęli się do defensywy. Toni Fuidias miał mnóstwo pracy, jak wtedy, kiedy musiał obronić strzał Jutgli. Sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała, kiedy drugą żółtą kartkę obejrzał Pablo Ramón i Blancos musieli grać w osłabieniu. Barcelona mocno naciskała i defensywa Castilli ograniczała się do wybijania piłek. Niestety, w ostatniej akcji meczu po zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła do Escobara, który doprowadził do remisu. Chwilę po tym arbiter odgwizdał koniec spotkania.

Barcelona B – Real Madryt Castilla 2:2 (0:1)
0:1 Latasa 24’
0:2 Latasa 48’ (asysta: Dotor)
1:2 Matheus 69’
2:2 Escobar 95’

Barcelona B: Tenas, Guillem (Jandro 61’), Ramos Mingo (Fabio Blanco 61’), Mármol, Balde (Comas 11’), Álvaro Sanz, Matheus, Kays Ruiz (De Vega 87’), Ez Abde, Jutglà, Ilias Akhomach (Escobar 87’).

Real Madryt Castilla: Fuidias, Pablo Ramón, Rafa Marín (Carrillo 30’), Santos, Peter (Edgar Pujol 76’), Marvin (Mario Martín 63’), Morante (Aranda 76’), Blanco, Dotor, Latasa, Arribas.