Remontada piłkarek w pierwszym domowym meczu w tym roku

Piłkarki Realu Madryt rozpoczęły 2022 rok na Estadio Alfredo Di Stéfano od remontady w starciu z Sevillą.

Z powodu pandemii piłkarki Królewskich rozegrały dzisiaj dopiero drugi mecz w tym roku. Poprzedni 10 dni temu przegrały 0:1 z Barceloną w półfinale Superpucharu Hiszpanii. Teraz przyszedł czas na ligę, gdzie sytuacja ciągle jest dosyć zła. Ostatecznie podopieczne Alberto Torila przeprowadziły remontadę i wygrały 3:1.

Sevilla wyszła na prowadzenie w 28. minucie po rzucie rożnym i błędzie bramkarki Misy, który wykorzystała Gaitán. Las Blancas odpowiedziały od razu w kolejnej, doprowadzając do bramki od rozpoczęcia gry ze środka. Na lewym skrzydle Zornozie udało się wyprowadzić Olgę za linię obrony, a ta dośrodkowała prosto na Oroz, która bez problemu wolejem skierowała piłkę do siatki. Po ośmiu minutach Królewskie prowadziły już 2:1 dzięki pięknemu uderzeniu Zornozy, które odbiło się od poprzeczki, ale trafiło w plecy bramkarki rywali i wpadło do siatki. Pozostała część spotkania była bardzo wyrównana i obie ekipy nie tworzyły klarownych sytuacji. Ostatecznie Real Madryt zamknął mecz w 84. minucie, gdy Athenea wbiła piłkę do siatki po tym, jak trzy razy z rzędu bramkarka przeciwniczek broniła uderzenia Asslani.

Było to piąte zwycięstwo w lidze w sześciu ostatnich meczach, ale sytuacja w tabeli pozostaje dla Las Blancas dosyć trudna. Obecnie ekipa Torila zajmuje 7. miejsce, mając po 16 kolejkach 26 oczek. Do trzeciego miejsca, które daje awans do eliminacji Ligi Mistrzów, ekipie brakuje 8 punktów, a Atleti ma tyle samo rozegranych meczów. W najbliższym tygodniu Królewskie zagrają z drugim Sociedadem i dziewiątym Betisem. Ćwierćfinały Ligi Mistrzów z Barceloną odbędą się dopiero 22 i 30 marca.

Real Madryt 3:1 Sevilla
0:1 Gaitán L 28'
1:1 M. Oroz 29'
2:1 Zornoza 37'
3:1 Athenea 84'

Real Madryt: Misa; Kenti Robles (Lucía, 85’), Peter, Ivana, Kaci, Olga (M. Cardona, 64’); Maite Oroz, Møller (Asllani, 73’), Zornoza (Teresa, 64’), Athenea (Esther, 85’); Svava.
Sevilla FC: Sullastres; Lucía R. (R. Otermín, 66’), Isabella, Nago C., J. Martínez (E. del Estal, 78’), Inma, Payne, Araya (Cahynová, 62’), Almudena (Toro, 62’), Débora G. (Vasconcelos, 78’) y Gaitán L.