Dobra forma Ødegaarda, czerwona kartka Ramosa [VIDEO]

Martin Ødegaard potwierdził dobrą dyspozycję z ostatnich tygodni. Sergio Ramos otrzymał pierwszą czerwoną kartkę na francuskich boiskach. Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Brahim Díaz (AC Milan)
Wyjazdowy mecz z Empoli zaczął na ławce i wszedł na boisko dopiero w 81. minucie, gdy jego drużyna prowadziła aż 4:1. Był przy piłce 12 razy, ale różnicy nie zrobił. Milan ostatecznie wygrał 4:2 i utrzymał czteropunktową stratę do przewodzącego w Serie A Interu.
Ocena WhoScored: 5,8/10

Borja Mayoral (AS Roma)
Rzymianie zremisowali u siebie z Sampdorią 1:1, ale 24-latek całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Álvaro Odriozola (Fiorentina)
Fiorentina długo przegrywała z Hellasem, dlatego w poszukiwaniu goli trener zdecydował się na wprowadzenie Odriozoli z ławki w 70. minucie. Hiszpan zajął miejsce na prawej obronie, choć w rzeczywistości prawie w ogóle nie był zaangażowany w grę defensywną. Gospodarze skupili się na bronieniu, a goście naciskali. Álvaro wybierał zwykle proste rozwiązania i trudno go chwalić, ale jego drużyna wywalczyła ostatecznie remis 1:1.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Sergio Ramos (PSG)
Były kapitan Królewskich zaliczył niedawno występ w Pucharze Francji i już trzy dni później był gotowy do starcia ligowego z Lorient. Pojawił się na boisku wraz z początkiem drugiej połowy, ale nie dotrwał do końca spotkania. W 85. minucie sfaulował rywala, który wychodził na dobrą pozycję i otrzymał drugą żółtą kartkę, przez co wyleciał z boiska. Już bez niego w doliczonym czasie gry paryżanie strzelili gola, dzięki czemu doprowadzili do remisu 1:1.
Ocena WhoScored: 5,0/10

Martin Ødegaard (Arsenal FC)
W ćwierćfinale Carabao Cup (Puchar Ligi) Arsenal bez problemów pokonał u siebie Sunderland 5:1. Martin grał od początku spotkania, ale to inni zawodnicy Kanonierów błyszczeli: Eddie Nketiah (trzy gole) i Nicolas Pépé (gol i dwie asysty). Ødegaard nie miał w tym meczu liczb, ale chętnie szukał gry i rozprowadzał piłkę pomiędzy partnerami, nadając grze gospodarzy odpowiednie tempo. Zszedł w 73. minucie, gdy Arsenal prowadził 4:1.
Ocena WhoScored: 7,1/10

Zawodnik kolejki: Martin Ødegaard

Zespoły Víctora Chusta, Takefusy Kubo, Reiniera, Frana Garcíi, Martína Calderóna i Raphaëla Varane’a nie rozegrały żadnego spotkania od poprzedniego podsumowania występów wypożyczonych i sprzedanych zawodników.