Królewscy powiększają przewagę

Real Madryt pokonał Athletic w meczu 21. kolejki, rozgrywanym nieco wcześniej i rozsiadł się na pozycji lidera. Jak obecnie wygląda sytuacja w tabeli?

Swój mecz, zamykając 2021 rok, rozgrywali dziś także Królewscy. Awansem mierzyli się oni z Athletikiem na wyjeździe, a więc zawsze gorącym terenie, ale gorąco to właśnie podopieczni Ancelottiego weszli w to spotkanie. Najpierw fenomenalnym rogalem popisał się Benzema, szybko otwierając wynik, a już kilka minut później ponownie Francuz trafił do siatki, tym razem wykorzystując błąd Núñeza. Wydawało się, że będzie to dość proste spotkanie dla Realu Madryt, skoro już po siedmiu minutach prowadził 2:0, ale nie tym razem. Słaby pressing Nacho i Camavingi sprawił, że Sancet miał dużo miejsca przed polem karnym i świetnym strzałem zdobył bramkę kontaktową.

Druga połowa natomiast to była rozrywka dla dużych chłopców. Było sporo emocji, ale przede wszystkim związanej z twardą grą i walką. Obie ekipy miały swoje okazje, a Królewscy ewidentnie „cierpieli”. Podopieczni Ancelottiego musieli się cofnąć i przyjmować kolejne ciosy od rywali, ale zawsze w ostateczności dobrze radzili sobie w obronie, a nawet jeśli nie, to na miejscu był „Święty” Thibaut. W końcówce zobaczyliśmy debiut Petera, co warto zauważyć. Po walce i naprawdę pełnej emocji rywalizacji Real Madryt ostatecznie zgarnął komplet punktów i może w spokoju zasiąść do Wigilii oraz czekać na Nowy Rok.