Pewna wygrana na koniec fazy grupowej

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń piłkarki Realu Madryt pewnie pokonały na Estadio Alfredo Di Stéfano Żytłobud-1 Charków 3:0. Bramki dla Królewskich zdobywały Peter, Maite Oroz i Esther.

Po pierwszych dość niemrawych minutach, w których żadna ze stron nie potrafiła zdominować przeciwniczek, piłkarki Realu Madryt powoli zaczynały się budzić i zbliżać do bramki Charkowa. W 19. minucie Teresa wykonywała rzut wolny ze środkowej strefy boiska, do piłki dopadła Peter, której uderzenie głową obroniła Świdunowicz, ale już przy dobitce Niemki była bezradna. W 30. minucie bliska podwyższenia była Teresa, jednak jej potężny strzał z dystansu otarł słupek. W 41. minucie Las Blancas dopięły swego po perfekcyjnie rozegranym rzucie wolnym – z linii końcowej po prawej stronie pola karnego piłkę na 16. metr zagrała Teresa, do której po wybloku Marty Cardony dopadła Maite Oroz i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższyła na 2:0.

W drugiej połowie Królewskie nie przestały tworzyć zagrożenia pod bramką Świdunowicz, jednak raziły nieskutecznością. Podopieczne Torila ustaliły wynik spotkania w doliczonym czasie gry po bramce Esther, która dołożyła nogę po świetnym dośrodkowaniu z prawej flanki Kenti Robles.

Piłkarki Realu Madryt zrobiły swoje i z dorobkiem 12 punktów kończą fazę grupową Ligi Mistrzyń na drugim miejscu. Las Blancas poznają swoje rywalki w ćwierćfinale rozgrywek podczas poniedziałkowego losowania, które odbędzie się o godzinie 13:00