14. kolejka: Sevilla traci punkty z Alavés

Sevilla zremisowała z Deportivo Alavés, więc czas rzucić okiem na układ sił w tabeli.

Kolejka rozpoczęła się już wczoraj od spotkania Levante z Athletikiem Bilbao. Po pierwszej połowie, która była całkiem niezła, zaczął nam się mecz na murawie, która zaczęła przypominać basen. Rzęsisty deszcz sprawił, że niemalże ostatnie 30 minut spotkania odbywało się w warunkach, które nie nadawały się do gry w piłkę. Athletic nie stwarzał zbyt wiele zagrożenia, a dobra interwencja Unaia Simóna dała bezbramkowy remis Baskom. Pierwszym meczem dzisiaj natomiast był mecz Celty z Villarrealem. Po pierwszej bramce goście zdecydowanie się cofnęli i w końcu Galisyjczycy ich za to skarcili, gdy po strzale z dystansu i słabej interwencji Rullíego zaspał Torres, a Brais wpakował piłkę do siatki i skończyło się 1:1.

Po południu Sevilla podejmowała Deportivo Alavés i można było sądzić, że będzie to spokojne zwycięstwo dla podopiecznych Lopeteguiego, ale rzeczywistość okazała się nieco inna. Krycie na radar Laguardi zemściło się, bo Hiszpan szybko wpakował piłkę do siatki po rzucie rożnym. Co prawda jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Ocampos, ale ten sam Ocampos zagrywał piłkę ręką we własnym polu karnym. Do jedenastki podszedł Joselu i dał prowadzenie Alavés, choć pomogły mu w tym warunki atmosferyczne, które tutaj również nie były perfekcyjne. Gdy wydawało się, że goście już sięgną po trzy punkty, do piłki niczyjej w polu karnym dopadł Rakitić i świetnym półwolejem wpakował ją do siatki, a Sevilla ostatecznie zremisowała to spotkanie.