Udana remontada Austrii, cały mecz Alaby

W meczu 9. kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze Austria wygrała u siebie z Izraelem 4:2. Całe spotkanie rozegrał David Alaba.

Selekcjoner Austriaków, Franco Foda, tradycyjnie wystawił Davida Alaba na lewej obronie, jednak zawodnik Realu Madryt dość regularnie pojawiał się bliżej środka boiska, gdzie pomagał w rozegraniu piłki. To właśnie on i Florian Grillitsch wzięli na siebie odpowiedzialność za dystrybucję, jednak Izraelczycy dość dobrze bronili. W 32. minucie byli za to w stanie wykorzystać rzut wolny. Nir Bitton, środkowy obrońca gości, mocno uderzył z rzutu wolnego, a piłka odbiła się po drodze od muru i zmyliła Daniela Bachmanna.

Austria grała lepiej i dominowała, ale stworzyła tylko jedną sytuację, której na gola nie potrafił zamienić Grillitsch. Po przerwie Austriacy szybko ruszyli do ataku i bardzo szybko mogli wyrównać. W polu karnym gości faulowany był Philipp Lienhart, a jedenastkę na gola zamienił Marko Arnautović. Po siedmiu minutach Izrael znów był na prowadzeniu. Gospodarze zaspali pod swoją bramką, nie najlepiej zachował się też Bachmann, a Dor Peretz z dość ostrego kąta ponownie dał swojej drużynie prowadzenie.

Odpowiedź była natychmiastowa. Louis Schaub, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, soczystym strzałem spoza pola karnego wyrównał wynik meczu. Po kolejnych dziesięciu minutach Schaub miał już na koncie dublet. Wykorzystał podanie od Arnautovicia i bez większych problemów dał Austrii prowadzenie.

Bez względu na wynik tego meczu Austria i tak nie miała żadnych szans na zajęcie przynajmniej drugiego miejsca w grupie F. Mimo wszystko jest prawie pewna awansu do baraży dzięki wygranej grupie w Lidze Narodów. Do tego potrzebuje jedynie Francji na pierwszym lub drugim miejscu w swojej grupie, co matematycznie nie jest jeszcze pewne. Jutro David Alaba i spółka mogą mieć za to powód do zadowolenia.

Austria – Izrael 4:2 (0:1)
0:1 Nir Bitton 32'
1:1 Arnautović 51' (rzut karny)
1:2 Peretz 58'
2:2 Schaub 62'
3:2 Schaub 72' (asysta: Arnautović)
4:2 Sabitzer 84'

Austria: Bachmann; Trimmel, Lienhart, Hinteregger (90'+3' Dragović), Alaba; Seiwald, Grillitsch; Schöpf (58' Schaub), Sabitzer, Grüll (90' Ulmer); Arnautović (90' Adamu).
Izrael: Marciano; Abu Abaid (82' Abu Fani), Nir Bitton, Elhamed; Dasa, Peretz, Bibars Natcho (23' Gendelman), Menachem, Dabbur (82' Abada), Solomon; Zahavi (65' Weissman).