/ Leszczu, ostricz, KRot

Asysta Mayorala, kolejna kontuzja Varane’a [VIDEO]

Ostatnie spotkania zawodników związanych z Realem Madryt nie były zbyt udane. Zabłysnął jedynie Mayoral, notując asystę w Lidze Europy.

Brahim Díaz (AC Milan)
Wrócił wreszcie do gry i tym razem wyszedł w pierwszym składzie na derby Mediolanu. Grał bliżej prawej strony i widać było, że nie czuł się tam w 100% komfortowo. Zagrał słabe spotkanie, nie oddał ani jednego strzału, nie miał ani jednego kluczowego podania i wygrał trzy z sześciu pojedynków, w których brał udział. Opuścił boisko w 58. minucie.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Cervera znów dokonał zmian w linii obrony. Chust na tym ucierpiał, ponieważ powędrował na ławkę rezerwowych i nie pojawił się na boisku. Cádiz pokonał na wyjeździe Athletic 1:0.

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk wciąż jest kontuzjowany. W niedzielę Mallorca zremisowała u siebie z Elche 2:2.

Borja Mayoral (AS Roma)
José Mourinho znów dał mu szansę. W meczu Ligi Konferencji z Bodø/Glimt Roma przegrywała u siebie 1:2. Portugalski szkoleniowiec wpuścił Hiszpana w 81. minucie, a ten odwdzięczył się za zaufanie już chwilę później, gdy zanotował asystę do Ibañeza. Rzymianie ostatecznie zremisowali 2:2. Podanie Mayorala możecie zobaczyć na poniższym skrócie.

W niedzielę Borja ponownie pojawił się na boisku z ławki rezerwowych, gdy jego zespół szukał gola dającego remis. Tym razem Hiszpan nie pomógł i po jego wejściu w 83. minucie wynik już się nie zmienił.
Ocena WhoScored: 6,0/10

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
Z całą pewnością Hiszpan nie będzie wspominał starcia z Juventusem z uśmiechem na ustach. Obrońca popełnił kilka prostych błędów, a po jego stracie Morata miał w pierwszej połowie dobrą sytuację do strzelenia gola. Piłkarz jeszcze przed przerwą popisał się efektowną akcją na prawej stronie. 25-latek minął kilku graczy Starej Damy, jednak jego dobrego podania nie wykorzystał Saponara. Odriozola zagrał całe spotkanie, zaliczył jedno kluczowe podanie oraz trzy udane dryblingi. Ostatecznie Fiorentina przegrała z Juventusem 0:1.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Całe domowe spotkanie z Ajaxem przesiedział na ławce rezerwowych, a jego zespół przegrał 1:3. W weekend Borussia mierzyła się na wyjeździe z Lipskiem, a Reinier wszedł na boisko w 82. minucie. Był przy piłce kilka razy, operował bliżej prawej strony boiska. Różnicy jednak nie zrobił, a dortmundczycy przegrali 1:2, przez co Bayern powiększył nad nimi przewagę do czterech punktów.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Drugi raz w karierze wystąpił na Santiago Bernabéu, choć po raz pierwszy w barwach drużyny gości. Nie zaliczył spektakularnego występu, choć trudno też go krytykować. Nie zawinił przy trafieniach dla Realu, był aktywny w rozegraniu, zaliczył też trzy podania kluczowe (najwięcej w drużynie Rayo). Jego zespół przegrał z Królewskimi 1:2, ale on na pewno swojego występu nie powinien się wstydzić.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,6/10

Martín Calderón (Cádiz CF)
Ciągle leczy uraz. Przegapił mecz z Athletikiem, który Cádiz wygrał 1:0.

Martin Ødegaard (Arsenal)
W piątym ligowym meczu z rzędu usiadł na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się dopiero w 69. minucie, gdy Arsenal już wygrywał 1:0 z Watfordem. Przeprowadził jedną groźną akcję, której nie wykończył Aubameyang, wygrał trzy z czterech pojedynków i popracował w obronie, notując dwa odbiory. Dał niezłą zmianę, ale raczej nie wystarczającą, aby odzyskać miejsce w pierwszym składzie.

Sergio Ramos (PSG)
U hiszpańskiego stopera nic się nie zmienia, wciąż leczy kontuzję. W sobotę PSG ograło Bordeaux 3:2.

Raphaël Varane (Manchester United)
Niedawno wrócił po kontuzji. Rozegrał całe ligowe spotkanie z Tottenhamem, ale z Atalantą nabawił się kolejnego urazu. Musiał wtedy opuścić boisko już w 38. minucie. Przy straconym golu nie zawinił i spisywał się całkiem dobrze. Manchester United rzutem na taśmę wywiózł z Bergamo remis 2:2. W sobotnich derbach Manchesteru już nie zagrał, a Czerwone Diabły przegrały 0:2.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Zawodnik kolejki: Borja Mayoral