/ Leszczu, Mateo, KRot

Asysta Odriozoli, udany powrót Varane’a po kontuzji

Álvaro Odriozola popisał się asystą w meczu ze Spezią zaledwie trzy minuty po wejściu na boisko, a Raphaël Varane wrócił do podstawowego składu Manchesteru United i zanotował bardzo udany występ przeciwko Tottenhamowi. Jak poszło pozostałym?

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan był już co prawda gotowy do gry i znalazł się na ławce w meczu z Romą, ale najwyraźniej Stefano Pioli uznał, że w tym spotkaniu, szczególnie, że już wygrywał, będzie potrzebował czegoś innego. Brahim przesiedział więc całe spotkanie na ławce rezerwowych, a jego koledzy wygrali na trudnym terenie 2:1.

Víctor Chust (Cádiz CF)
Pod nieobecność Harojana wydawało się, że Chust ma pewne miejsce w składzie. Cervera postanowił jednak zmienić zestawienie obrony i Hiszpan powędrował na ławkę. Pomysł okazał się błędny, ponieważ Cádiz stracił w pierwszej połowie gola po rzucie rożnym, co jest zmorą drużyny w tym sezonie. Chust pojawił się na murawie od początku drugiej połowy. Zagrał bardzo dobrze i Andaluzyjczycy zdołali rzutem na taśmę doprowadzić do remisu. Víctor zasługuje na to, by wrócić do podstawowego składu.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,2/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Japończyk nadal leczy kontuzję kolana. W niedzielę Mallorca zremisowała na wyjeździe z Cádizem 1:1.

Borja Mayoral (AS Roma)
José Mourinho nadal jest na niego obrażony i nie znalazł dla niego miejsca nawet na ławce rezerwowych w meczu z Milanem. Roma przegrała u siebie 1:2.

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
Starcie Fiorentiny ze Spezią obrońca rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 59. minucie i dosłownie chwilę później mógł już dopisać na swoje konto asystę. Hiszpan posłał precyzyjne podanie z prawej strony pola karnego do Vlahovicia, a ten podwyższył wynik spotkania na 2:0. Odriozola oddał w tym meczu również jeden strzał oraz zanotował dwa kluczowe podania, a w obronie nie popełnił żadnego znaczącego błędu. Zdecydowanie jeden z lepszych występów hiszpańskiego obrońcy w tym sezonie.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Po meczu pucharowym z Ingolstadt, w którym był na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, przyszedł powrót do niechcianej normalności. Starcie z Köln spędził w całości na ławce rezerwowych. Borussia Dortmund wygrała u siebie 2:0.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Zaliczył dobry mecz z Celtą Vigo, ale jego zespół nie zdobył trzech punktów i w Vallecas żadne bramki nie padły. Lewy obrońca spisywał się przynajmniej przyzwoicie. Tradycyjnie często pomagał w rozegraniu (żadne inny zawodnik nie miał większej liczby kontaktów z piłką), był uważny w obronie i aktywny w ataku. Oddał dwa strzały (oba celne) i zaliczył dwa podania kluczowe.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 7,7/10

Martín Calderón (Cádiz CF)
Dalej zmaga się z kontuzją. Przegapił mecz z Mallorcą zakończony remisem 1:1.

Martin Ødegaard (Arsenal)
Norweg stracił miejsce w wyjściowym składzie na rzecz Lacazette'a, ale pojawił się na boisku w meczu z Leicester w 58. minucie. Dał dobrą zmianę, bo choć może nie był zbyt aktywny w defensywie, w ofensywie zanotował dwa kluczowe podania. Do tego dorzucił dwa wygrane pojedynki na cztery próby i jeden odbiór. Trudno powiedzieć, kto obecnie wygrywa rywalizację według Mikela Artety, ale Martin na pewno musi dawać z siebie więcej.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Sergio Ramos (PSG)
U Hiszpana bez zmian. Były kapitan Królewskich jest wciąż niezdolny do gry i na debiut w drużynie z Paryża musi jeszcze zaczekać. W piątek PSG ograło u siebie Lille 2:1.

Raphaël Varane (Manchester United)
Po opuszczeniu trzech meczów (Manchester stracił w nich aż 11 goli) wrócił do podstawowego składu na pojedynek z Tottenhamem. Czerwone Diabły zdołały zachować czyste konto, strzelając przy tym 3 bramki. Raphaël w ogóle nie sprawiał wrażenia, że dopiero wraca po kontuzji. Zagrał bardzo pewnie, wybił wiele dośrodkowań rywali i przecinał podania. Operował tylko na własnej połowie, ale taka była jego rola. Bardzo dobry mecz Francuza.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Zawodnik kolejki: Álvaro Odriozola