Dublet Esther daje komplet punktów

Podopieczne Davida Aznara wróciły do ligowego grania po przerwie na reprezentacje w bardzo dobrym stylu. W meczu 8. kolejki Ligi Iberdrola Las Blancas pokonały Valencię 2:1.

Piłkarki Realu Madryt podchodziły do spotkania z Valencią z jasno sprecyzowanym celem zdobycia kompletu punktów i od samego początku narzuciły swój rytm gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo już w 10. minucie Zornoza popisała się kapitalnym prostopadłym podaniem do Esther, która w sytuacji sam na sam nie dała żadnych szans Enith i Las Blancas prowadziły 1:0. Valencia starała się odpowiedzieć głównie poprzez kontrataki, jednak dobry pressing Królewskich skutecznie uniemożliwiał przyjezdnym kreowanie sytuacji bramkowych.

Mecz się wyrównał, jednak ostatni akcent w pierwszej połowie należał do podopiecznych Davida Aznara. Po dośrodkowaniu Zornozy ze stałego fragmentu gry cała formacja Valencii mocno przysnęła i zupełnie odpuściła krycie Esther. Andaluzyjka dobrze opanowała piłkę na 7. metrze i dopełniła formalności, podwajając tym samym prowadzenie Las Blancas, które schodziły na przerwę z dość bezpieczną przewagą.

Po zmianie stron obie drużyny potrafiły zbliżyć się do pola karnego przeciwniczek, jednak brakowało konkretów. W 68. minucie Valencia złapała kontakt – Mèline sparowała na poprzeczkę strzał z dystansu, obroniła dobitkę M. Carro, jednak przy trzeciej próbie autorstwa Altuve była już bez szans. Obie drużyny tworzyły sobie sytuacje, jednak wynik meczu nie uległ zmianie i Królewskie mogły cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w Primera Iberdrola.