11. kolejka: Real Sociedad liderem, potknięcie Atlético

Dziś zakończyła się 11. kolejka La Ligi. Real Madryt utrzymał drugą pozycję w tabeli. Liderem jest Real Sociedad, który dziś wygrał na wyjeździe z Celtą Vigo.

Po wczorajszych spotkaniach w czołówce tabeli La Ligi zrobiło się bardzo ciasno. Barcelona po raz kolejny pod wodzą Ronalda Koemana skompromitowała się w La Lidze i przegrała z Rayo, co pozwoliło madrytczykom zbliżyć się do najlepszych. Kompletu punktów nie zdołali zdobyć także Sevilla i Real. Andaluzyjczycy tylko zremisowali z Mallorcą, a Królewscy nie potrafili złamać defensywnego bloku Osasuny. Mimo wszystko to oni zasypiali jako liderzy.

Jasne było jednak to, że już dziś w roli pierwszego zespołu możemy zobaczyć kogoś innego. Real Sociedad grał w Vigo i bardzo długo nie szło mu dobrze. Bohaterem gości był Mathew Ryan, który poradził sobie między innymi ze strzałami Santiego Miny i Denisa Suáreza. Decydujące ciosy zespołu z Kraju Basków nadeszły w drugiej połowie. Po trafieniach Alexandera Isaka i Aritza Elustondo trzy punkty – a także pozycja lidera – trafiły do San Sebastian.

W drugim kluczowym dla losów rywalizacji w czołówce spotkaniu Atlético mierzyło się ze słabiutkim w tym sezonie Levante. Na początku wszystko szło zgodnie z planem. Antoine Griezmann wreszcie się przełamał i strzelił gola w La Lidze, choć rzutu rożnego przed jego bramką w ogóle nie powinno być. Umknęło to jednak uwadze sędziego, a Francuz mógł cieszyć się z trafienia. Drużyna Diego Simeone mimo wszystko dość niespodziewanie pozwalała gospodarzom na zbyt wiele, a to skończyło się rzutem karnym po faulu Luisa Suáreza. Enis Bardhi nie pomylił się z jedenastu metrów i strzelił gola na 1:1. Do szatni gracze Atlético schodzili rozczarowani.

W drugiej połowie madrytczycy mieli przewagę, ale nie potrafili przełożyć jej na sytuacje podbramkowe. Simeone zaprosił na boisko De Paula, Correę, Lodiego i Cunhę. Pierwszy i ostatni zostali bohaterami w 76. minucie. Pierwszy podał, drugi wykończył. Piłka po drodze musnęła obrońcę Levante, ale brazylijski napastnik świetnie się zachował i pokonał Aitora Fernándeza. Na tym mecz jednak się nie skończył. W końcówce sędzia podyktował drugi rzut karny dla Levante, a z jedenastu metrów ponownie uderzył Bardhi. Ostatecznie skończyło się na remisie 2:2.