/ as.com, realmadrid.com

Piłkarki w finale KAIF Trophy

Piłkarki Realu Madryt pokonały wczoraj Wacker Innsbruck i awansowały do finału turnieju KAIF Trophy.

Po zwycięstwie w pierwszym sparingu ze Spartą Praga piłkarki Realu Madryt zanotowały wczoraj kolejny triumf – tym razem w pokonanym polu zostawiły Wacker Innsbruck i awansowały do finału rozgrywanego w Austrii letniego turnieju KAIF Trophy. Podopieczne Davida Aznara były zdecydowanie lepsze od swoich rywalek praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty, ale gole zaczęły strzelać dopiero pod koniec spotkania. Rocío Gálvez, Olga Carmona i Lorena Navarro zdobyły trzy bramki w ciągu ostatnich sześciu minut meczu i pozwoliły Las Blancas odnieść pewne zwycięstwo 3:0.

Cała pierwsza połowa stała pod znakiem dominacji Królewskich, które mimo wszystko borykały się z tym samym problemem, który w ostatnich latach regularnie dopada zawodników z sekcji męskiej – kiepska skuteczność pod bramką rywala. Motywacji i zaangażowania nie można było odmówić zwłaszcza nowym piłkarkom Realu Madryt – Nahikari García, Athenea czy Claudia Zornoza nie potrafiły jednak przekuć żadnej z okazji strzeleckich na bramkę.

Niebezpieczny bezbramkowy remis utrzymywał się do 84. minuty meczu. Wówczas impas strzelecki Las Blancas strzałem głową przełamała Rocío Gálvez, która zanotował swoje drugie trafienie podczas trwającej obecnie pretemporady. Bramka pochodzącej z Kordoby piłkarki całkowicie odblokowała zespół Aznara, który w kolejnych minutach definitywnie rozstrzygnął całe spotkanie. W 88. minucie rzut karny wykorzystała Olga Carmona, natomiast w 90. minucie wynik ustaliła Lorena Navarro.

Finał turnieju KAIF Trophy zaplanowany jest na jutro na godzinę 17:30. Rywalem piłkarek Realu Madryt będzie niemiecki Turbine Potsdam.

Real Madryt – Wacker Innsbruck 3:0 (0:0)